Optymistyczni przedsiębiorcy

Jak wynika z badań UPS Europe Business Monitor, liderzy biznesu pozostają w optymistycznych nastrojach, twierdzą że sytuacja ekonomiczna w ich firmach poprawia się.

W 16 edycji UPS Europe Business Monitor wzięło udział 1450 menedżerów z 7 krajów europejskich. W tym roku poprawę w swojej firmie przewiduje 53% ankietowanych, wobec 51% w 2005 roku. 13% respondentów twierdzi, że w ubiegłym roku ich firma była w gorszej sytuacji ekonomicznej niż w roku 2005, w edycji z 2005 r. mówiło tak 20% dyrektorów.

Zdaniem 40% menedżerów najwyższego szczebla w ciągu ostatniego roku sytuacja w ich firmach poprawiła się. Najbardziej zadowoleni z poprawy sytuacji w swoich firmach są Hiszpanie i Belgowie.

Aż 46% respondentów przewiduje, że w tym roku sytuacja w ich firmach nadal będzie się poprawiała. Największymi optymistami są Holendrzy - 27% w ciągu najbliższego roku zamierza zwiększyć zatrudnienie. Wśród wszystkich respondentów 15% zamierza zatrudnić w tym roku nowe osoby, a 20% zmniejszyć liczebność kadr.

Największymi pesymistami okazali się przedsiębiorcy z Francji, jedynie 27% ankietowanych uważa, że ich firma jest w tym roku w lepszej kondycji niż w ubiegłym.