Opublikowano projekty nowego wyglądu Menu Start w Windows 10

Firma Microsoft stale pracuje nad udoskonaleniem systemu Windows 10. Według przecieków, następnym krokiem będzie aktualizacja wyglądu Menu Start i nie tylko.

Bazując na ostatnich doniesieniach, firma Microsoft wzięła się za aktualizację istniejącego języka projektowania Fluent Design systemu Windows 10. Konsekwencją tego ma być wprowadzenie nowego wyglądu Menu start, Centrum akcji, a nawet Eksploratora plików. Najbardziej rzucającymi się w oczy mają być zmiany związane z animacją, przejściami między akcjami oraz zaokrąglone rogi okien.

Windows 10

Źródło: Windows Latest

Niektórzy z użytkowników dzielą się swoimi pomysłami na projekt nowego wyglądu Menu Start, a jeden szczególnie przykuł naszą uwagę. Jest to praca użytkownika Michael West Design, który pracował już jako projektant firmy Microsoft.

Menu Start, Windows 10

Źródło: Windows Latest

Fluent Design to język projektowania opracowany przez firmę Microsoft w 2017 roku. Zawiera on wytyczne dotyczące projektów i interakcji używanych w oprogramowaniu przeznaczonym dla wszystkich urządzeń i platform z systemem Windows 10. Firma Microsoft informowała, że za pomocą Fluent Design zapewni nowe wrażenia wizualne. Odświeżone projekty animacji mają pomagać szybciej i sprawniej poruszać się po menu Start, pasku zadań, Centrum akcji i aplikacjach. Projekt Fluend Design był rozwijany od kilku miesięcy, a zaktualizowany interfejs pojawi się prawdopodobnie jesienią 2021 roku.

Zobacz również: Microsoft zarabia krocie pomimo pandemii