Oracle na straży

Oracle przedstawił Parallel Fail Safe - nowe oprogramowanie, mające w razie kłopotów z serwerem zapewniać ciągłość pracy w sieci.

Nowe oprogramowanie Oracle - Parallel Fail Safe - może w razie problemów przywrócić działanie firmowej strony WWW w ciągu ok. 30 sek. Zasadą działania programu jest szybkie przełączanie przesyłu danych między najbliższymi serwerami. Nawet w razie zawieszenia wszystkich serwerów w firmie w danym mieście program szybko skieruje transmisję na serwery firmy znajdujące się w dowolnym miejscu globu.

"Jeśli pracujesz w sieci czy używasz przeglądarki, próbując kupić coś online, nawet nie zauważysz problemu. To trwa sekundy" - twierdzi Bob Shimp, dyrektor oddziału produktów internetowych Oracle'a. Zdaniem producenta, szybkość działania wyróżnia Parallel Fail Safe spośród innych tego typu programów, produkowanych przez IBM, Sybase, Informix czy Microsoft. Wcześniejsze produkty Oracle'a - Windows NT Fail Safe i Oracle Parallel Server - działały znacznie wolniej od ich następcy.

Nowa technologia wykorzystuje Oracle 8i i współpracuje z serwerami Hewlett-Packard. Rozwiązanie przystosowane do współpracy z innymi serwerami, produkowanymi m.in. przez Sun Microsystems i Compaq Computer, firma Oracle planuje wprowadzić na rynek w ciągu pół roku. Jej przedstawiciele zapowiedzieli także wprowadzenie ulepszeń w Oracle Application Server, Oracle Integration Server i Oracle Internet Directory, dzięki którym szybciej i łatwiej będzie odbywało się przełączanie na inne serwery w razie pojawienia się problemów.

Więcej informacji: www.news.com