Oracle w komórce

Dostrzegając dynamiczny rozwój rynku telefonii komórkowej, Oracle zapowiada nowe produkty umożliwiające bezprzewodowy dostęp do baz danych.

W tym tygodniu Oracle ogłosił, iż wprowadza na rynek nową gamę narzędzi, które pozwolą użytkownikom na szersze korzystanie z aplikacji bazodanowych za pośrednictwem urządzeń bezprzewodowych.

Zdaniem producenta głównym produktem w walce o rynek aplikacji dla telefonii bezprzewodowej będzie właśnie Oracle9i Application Server Wireless Edition, wcześniej znany jako Portal to Go. Informacje przesyłane w odpowiedzi na zapytania kierowane przez klienta do bazy danych będą konwertowane do formatu, który jest akceptowany przez konkretne urządzenie bezprzewodowe. Premiera produktu zapowiadana jest na grudzień br. Wireless Edition będzie zgodny z następującymi standardami: WML (Wireless Markup Language), WAP (Wireless Application Protocol), XML, HTML, CDMA, TDMA i GSM.

Kolejnym produktem jest OracleMobile Online Studio, będący zestawem narzędzi do tworzenia i testowania aplikacji przeznaczonych dla urządzeń bezprzewodowych. Oprogramowanie to jest oparte na języku XML i pozwala użytkownikom na dość łatwe tworzenie "bezprzewodowych" wersji istniejących programów aplikacji. Odpowiednie narzędzia Oracle udostępnia na stronie studio.oraclemobile.com/. Oficjalna premiera produktu ma nastąpić jeszcze w tym miesiącu.


Zobacz również