Orange FunBox, czyli następca Liveboksa już dostępny

Orange Polska wprowadza do oferty nowe urządzenie. Orange FunBox będzie nowym centrum multimedialnym dostępnym dla klientów operatora korzystających z Neostrady, który może zastąpić wysłużonego Liveboksa.

Orange FunBox nazywany jest centrum multimedialnym. To tak naprawdę zaawansowany router ADSL/VDSL wyposażony w szereg dodatkowych funkcji. Podobnie jak w przypadku starszego Liveboksa, nowe urządzenie od Orange pozwoli na korzystanie nie tylko z dostępu do stałego łącza internetowego, ale też telefonii i telewizji internetowej. Na pokładzie znalazł się też lepszy niż poprzednio nadajnik Wi-Fi poprawiający zasięg domowej sieci.

FunBox od Orange ma też ułatwić podłączanie do sieci różnych urządzeń elektronicznych, i to nie tylko takich jak smartfony, tablety i komputery. Ma uprościć współdzielenie z domownikami też sprzęty w postaci telewizorów, konsol do gier oraz drukarek. Możliwe będzie też podłączenie do FunBoksa dysku twardego i stworzenie własnego serwera udostępniającego w sieci multimedia, do którego będą miały dostęp wszystkie podłączone urządzenia.

Użytkownicy Orange FunBox mogą też dołączyć do Orange FunSpot, czyli społeczności innych użytkowników Neostrady, którzy udostępniają sobie nawzajem połączenie internetowe. Nowy router dostępny będzie dla klientów zamawiających pakiet Neostrady od 10mbit w górę. Urządzenie pozostanie własnością Orange i przekazywane będzie w formie dzierżawy.

źródło: telepolis.pl