Orange NFC Pass, czyli nowa wersja płatności zbliżeniowych

Sieć komórkowa Orange wprowadza nową usługę płatności mobilnych wraz z dedykowaną jej aplikacją na smartfony. NFC Pass pozwala na podpięcie w telefonie kart zbliżeniowych z kilku różnych banków jednocześnie.

NFC Pass to nowa usługa działającego w Polsce operatora komórkowego upraszczająca płatności zbliżeniowe. Oparta jest o specjalne karty SIM NFC wydawane przez sieć Orange. Na start na karcie Orange SIM NFC w ramach NFC Pass będzie można zapisać kartę debetową mBanku o nazwie PaySIM Orange, która działa w technologii MasterCard PayPass.

W przyszłości będą dostępne też karty innych banków, które współpracują z MasterCard. Dodanie karty do usługi Orange NFC Pass będzie wymagało zainstalowanie na smartfonie aplikacji od dostawcy ze sklepu Google Play. Na starcie usługa będzie przeznaczona wyłącznie dla wybranych modeli telefonów z Androidem, ale operator pracuje już na rozszerzeniu wsparcia na smartfony z Windows Phone. Przewidywany termin wdrożenia wsparcia dla platformy mobilnej Microsoftu to koniec bieżącego roku.

Zobacz również:

  • Czy opłaca się kupić router/modem z 5G? [PORADNIK]
  • Kupiłeś nowego smartfona? Być może już jest zainfekowany!
  • Apple znów oskarżone? O co chodzi tym razem?
Orange NFC Pass, czyli nowa wersja płatności zbliżeniowych

To nie koniec możliwości NFC Pass. Niedługo ma być możliwe zapisanie również na dedykowanej temu rozwiązaniu karcie SIM nie tylko kart debetowych, ale też innych kart działającej w technologii zbliżeniowej, niekoniecznie płatniczych. W teorii będzie można podłączyć tam wszelkiego rodzaju karty dostępu i np. kartę miejską.

Dużym plusem nowego rozwiązania jest możliwość podpięcia karty debetowej, która podpięta jest pod główne konto bankowe użytkownika. Dotychczasowe rozwiązania Orange w kwestii płatności mobilnych wymagały zasilania konta specjalnej karty prepaid.

Więcej informacji o usłudze Orange NFC Pass znaleźć można na stronie internetowej operatora.