Orange Polska i Netia oferują nielimitowane pakiety stacjonarne. To wymuszona rewolucja

Orange Polska oraz Netia próbując zatrzymać odpływ klientów postanowiły wprowadzić do oferty taryfy pozwalające na nielimitowane połączenia z numerami komórkowymi oraz numerami z wybranych krajów.

Wprowadzony z początkiem marca przez Orange Polska nowy plan taryfowy z nielimitowanymi połączeniami z telefonu domowego zakłada, że już za 69 złotych klienci będą mogli bez jakichkolwiek ograniczeń wykonywać połączenia z:

- wszystkimi telefonami stacjonarnymi w Polsce

- wszystkimi telefonami komórkowymi w Polsce

- telefonami stacjonarnymi z krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, USA, Kanady i Australii

- telefonami komórkowymi w USA i Kanadzie

Aby skorzystać z tej oferty należy podpisać umowę na 24 miesiące.

Netia również atakuje

Na podobne rozwiązanie zdecydowała się również Netia, która zamierza je zaoferować swoim klientom od 11 marca. Oferta ta będzie jeszcze tańsza od oferty Orange, lecz nie obejmie wszystkich.

Za 59,9 zł z rozmów bez limitu będą mogli skorzystać jedynie użytkownicy podłączeni do własnej sieci Netii oraz do uwolnionych lokalnych pętli abonenckich TP (LLU). Nie dotyczy to więc osób podłączonych do systemów Netii w modelu WLR.

Netia poinformowała ponadto dodatkowo, że:

- zrezygnuje z pakietu Non-Stop Świat w wersji za 69 zł

- rezygnuje w jednym z planów z opłaty za utrzymanie łącza (to nawet dodatkowe 30 zł) w przypadku osób decydujących się jedynie na usługę Internetu i podłączanych dzięki sieci TP w modelu LLU

Zapowiedziała też, że 7 marca przedstawi więcej szczegółów na temat nowej oferty.

___________________

No cóż, to ruch w jedynym słusznym kierunku (szkoda jednak, że nastąpił tak późno). Czy jednak pozwoli on uchronić operatorów przed odpływem klientów na rzecz telefonii komórkowych? Sądzę, że nie ma na to szansy, ale z pewnością zmniejszy ich ilość. Pytanie tylko, czy zauważalnie.


Zobacz również