Orange iCare (beta), aplikacja dla abonenta - już nie tylko Play

Opisywana dziś aplikacja ucieszy wszystkich abonentów sieci Orange. Przed jej pojawieniem się w Android Market sprawdzanie stanu konta abonenckiego było dość problematyczne i karkołomne. Operator przygotował znacznie wygodniejsze rozwiązanie.


Dostęp do informacji o koncie

Sprawdzanie stanu konta i dotarcie do swoich faktur z poziomu smartfona do tej pory było bardzo czasochłonnym i żmudnym zadaniem. Do tej pory było już kilka możliwości dotarcia do swoich danych. Jednym z nich, przydatnym także na telefonach nie będących smartfonami był płatny sms z informacją zwrotną. Innym wpisanie krótkich kodów z poziomu dialera - ale jest to sposób także uciążliwy, zmuszający do pamiętania które cyferki odpowiadają za jaką funkcję.

Możliwości aplikacji

Korzystając ze smartfona można skorzystać ze strony internetowej operatora za pośrednictwem przeglądarki. Ale nie jest to zbyt wygodna operacja, zwłaszcza na słabszych telefonach. Dzięki dedykowanej aplikacji zaś w prosty sposób sprawdzimy stan konta, w tym pozostałych minut lub złotówek. Aplikacja oferuje też dostęp do stanu pakietów SMSów lub pozostałych megabajtów transmisji danych. Oprócz tego daje możliwość sprawdzenia kwoty ostatniej faktury wraz z jej szczegółami.

Logo aplikacji w Android Market

Logo aplikacji w Android Market

Nie tylko Orange

Do korzystania z aplikacji potrzebne jest konto abonenckie ze strony orange.pl. Samą aplikację znajdziecie w sklepie Android Market. Należy pamiętać, że udostępniona jest jeszcze w wersji beta więc mogą pojawić się błędy. Abonenci sieci Play zaś mają swoją dedykowaną przez operatora aplikację, o której już pisaliśmy.