Orange: nie odpisuj na te SMS-y! Jeżeli jednak dasz się naciągnąć, zwrócimy ci kasę

Klienci Orange zostali wzięci na celownik przez przestępców, którzy stosując sprytną socjotechnikę próbują ich naciągnąć na płatne SMS-y.

Przestępcy nieustannie szukają sposobu na naciągnięcie właścicieli komórek na płatne wiadomości SMS. W ostatnich dniach celem takiej kampanii stali się klienci Orange. Na ich telefony przesyłane są wiadomości o następującej treści:

"Platna usluga premium zostala wlaczoa. Koszt 14.25zł dziennie. Aby wylaczyc wyślij HP. SMS 92550"

Ich nadawcą jest "INFORMACJA" bądź "INFORMATOR. Jeżeli potencjalna ofiara da się złapać na tę socjotechniczną technikę i odpisze podejrzewając o najgorsze Orange wpadnie jak śliwka w kompot. Zgodzi się bowiem na płatną usługę.

"Nigdy nie włączamy płatnych usług bez zgody klienta, praktycznie wszystkie nasze usługi mają darmowe okresy próbne. Jeśli dostajecie SMSa dotyczącego jakiejkolwiek usługi, nigdy nie zostanie określona jako enigmatyczna "usluga premium". SMS tego typu zawsze będzie oznaczał próbę oszustwa." - tłumaczy Michał Rosiak na blogu Orange we wpisie "Ten SMS nie jest od nas!"

Co robić, gdy dałem się naciągnąć?

Dla takich osób mamy miłą informację:

"Tym z naszych klientów, którzy nieopatrznie dali się złapać na podstęp przestępców, pieniądze zostaną zwrócone" - zapewnia Michał Rosiak.