Orange zastąpi Telekomunikację Polską

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kolejny poważny rebranding na rynku usług telekomunikacyjnych. Telekomunikację Polską ma bowiem zastąpić Orange. Prawdopodobnie nastąpi to pod koniec przyszłego roku.

Informację o planach rebrandingu opublikował dziennik "Rzeczpospolita". Ma on nastąpić prawdopodobnie w grudniu 2012 roku. Przedstawiciele Grupy TP nie komentują jednak tego doniesienia.

Rebranding Telekomunikacji Polskiej planowany był już dwa lata temu. Wtedy jednak na drodze stanął kryzys finansowy i planowane oszczędności wskutek czego nie było funduszy na przemianowanie TP na Orange. Projekt rebrandingu został więc odłożony. Teraz lider na rynku telekomunikacyjnym liczy, że przemianowanie pozwoli na umocnienie i tak już silnej pozycji na rynku.

Zobacz również:

  • Gdzie dostaniemy najtańszy abonament z telefonem? Oto propozycje największych operatorów

Zmiana na Orange jest także spowodowana, tym iż brand ten ma lepszy wizerunek wśród konsumentów, aniżeli Telekomunikacja Polska. Zmiana nazwy ma dotyczyć usług dostępowych i telewizyjnych. Tradycyjne usługi głosowe, jak na razie, mają nadal być brandowane jako TP. Niemniej jednak, w przyszłości nie jest wykluczony pełen rebranding TP.

Konsolidacja marek jest ostatnio bardzo popularna. Nie tak dawno Polkomtel ujednolicił swoje wszystkie brandy jako Plus, z kolei od wczoraj na polskim rynku działa T-Mobile (wskutek rebrandingu Ery).