Orange zbada wpływ telefonów komórkowych na środowisko

Znany operator Orange ogłosił niezwykle interesujący projekt, w ramach którego sprawdzi jaki wpływ ma linia produkcyjna telefonów komórkowych oraz same urządzenia na środowisko.

Operator Orange oznajmił, że zmierzy i opublikuje wpływ sprzedawanych przez siebie telefonów komórkowych na środowisko. Firma w pierwszej kolejności zajmie się oznaczeniem 30 produktów wyszczególnionych na swojej francuskiej stronie internetowej. Wyniki oraz odpowiednie oceny zostaną opublikowane już w październiku bieżącego roku. Następnie firma weźmie pod lupę produkty, które zamierza wprowadzić do sprzedaży w przyszłym roku.

Osoby przeprowadzające badania wpływu poszczególnych produktów na środowisko naturalne wezmą po uwagę elementy zasugerowane przez BIO Intelligence Service, tzn.:

- emisję dwutlenku węgla, który powstaje przy produkcji danego telefonu

- pobieranie energii potrzebnej do działania telefonu oraz zastosowane technologie, które mają obniżyć wymagania energetyczne urządzenia

- zasoby potrzebne do produkcji danego modelu

- zawartość substancji toksycznych i potencjalnie niebezpiecznych dla zdrowia

- możliwość naprawy uszkodzonego modelu oraz to, czy w razie zniszczenia można go przetworzyć

Inicjatywa Orange jest wyrazem polityki rządowej Francji, gdzie obecnie trwa szeroka kampania na rzecz ekologicznego życia i przyjaznej środowisku działalności gospodarczej. Po sukcesie ustaw związanych z obniżeniem emisji dwutlenku węgla przez samochody, rząd zdecydował rozszerzyć proekologiczną politykę na inne produkty.


Zobacz również