Orbita Mouse - myszka nowej generacji?

Komputerowa mysz ma na karku już 40 lat i to chyba najwyższy czas na zmiany. Firma Cyber Sport jakiś czas temu przedstawiła projekty swojej nowej myszy o nazwie Orbita Mouse, ale dopiero teraz znalazła wytwórcę, który podjął się produkcji tego urządzenia.

Zobacz Ranking Produktów PC World - myszy komputerowe.

Cyber Sport Orbita Mouse powinna pojawić się na sklepowych półkach już w styczniu 2009 roku. Mysz charakteryzuje się rozdzielczością 800 dpi i jest oczywiście bezprzewodowa (pracuje na częstotliwości 2,4GHz). Jednak nie to przesądza o jej rewolucyjnym charakterze, ale zmiana sposobu obsługi. Górną część myszki można obracać o 360 stopni, dzięki czemu możemy zarówno w sposób ciągły przewijać ekrany, obsługiwać suwaki w programach, jak i obracać się w grach 3D.

Orbita Mouse - myszka nowej generacji?

źródło: engadget.com

Jak każdy prosty pomysł, ten także jest trudny to opisania i najlepiej po prostu zobaczyć urządzenie w akcji. Mysz jest kompatybilna zarówno z systemami Windows (2000, XP i Vista), jak i MacOS X (10.3.9 lub nowszy). Więcej informacji na temat Orbita Mouse można znaleźć na stronie producenta. Cenę urządzenia określono na około 100 USD.

"40 lat minęło..." czyli rocznica pierwszej prezentacji myszy komputerowej