Orcs Must Die - zapowiedź nowego Tower Defense

Nasi przyjaciele zza oceanu mieli okazję zagrać w Orcs Must Die na specjalnym pokazie zorganizowanym podczas targów PAX East. Produkcja ta reprezentuje gatunek "tower defense". My oceniamy, czy programiści z Robot Entertainment podołali zadaniu i stworzyli hit, który zdobędzie uznanie wymagającego środowiska graczy.

O czym mówimy: Orcs Must Die jest produkcją przeznaczoną tylko dla jednego gracza. Jest to połączenie gry akcji i strategii z elementami "tower defense". Tytuł ten ma być dostępny na PlayStation 3, Xbox 360 oraz PC.

Gdzie to widzieliśmy: Na stoisku Robot Entertainment zorganizowanym podczas targów PAX East w Bostonie.

Zobacz również:

  • System Windows 11 i wszystko co o nim wiemy!

Co wiedzieliśmy: Przygotowałem się do obejrzenia wersji demonstracyjnej zapoznając się ze stroną gry oraz kilkoma filmami przedstawiającymi gameplay. Grałem w wiele tytułów typu "tower defense", ale do tej pory żaden z nich nie zrobił na mnie oszałamiającego wrażenia.

Co powinniście wiedzieć:

- Wcielasz się w rolę Maga Bitewnego, którego zadaniem jest obrona twierdz i ich magicznych "Riftów" przed nadciągającymi falami Orków oraz innych, barbarzyńskich stworzeń.

- Każdy poziom posiada jedną lub więcej dróg, która łączy początek levela z "Riftem". Każdy "Rift" posiada określoną punktami wytrzymałość.

- Kiedy przeciwnicy dochodzą lub dolatują do "Riftu", tracisz punkty wytrzymałości. Jeśli spadną one do zera, gra zostaje zakończona.