Ori and the Will of the Wisps znowu zachwyca na nowym zwiastunie

Nowa odsłona bardzo udanej opowieści o przygodach duszka o imieniu Ori jest już coraz bliżej. Podczas gali The Game Awards zaprezentowany został nowy zwiastun gry, który ponownie zachwyca.

Ori and the Will of the Wisps znowu zachwyca na nowym zwiastunie

Ori and the Will of the Wisps to druga odsłona platformówki, w której pokierujemy poczynaniami sympatycznego duszka. Tym razem nasz bohater będzie szukać swojego przeznaczenia poza lasem Nibel znanym z pierwszej odsłony. Mechanika gry na pierwszy rzut oka pozostanie bez zmian. Nadal będziemy przemierzać labirynt kolejnych poziomów, które będą się ze sobą łączyć i zawsze będzie dostępna opcja cofnięcia się do wcześniejszej lokacji.

W przeciwieństwie do pierwszej części gry niedostępne będzie drzewko umiejętności. Zamiast tego będziemy mogli wybrać tylko kilka z nich, które obecnie są aktywne i w miarę potrzeby będziemy mogli wymieniać je na inne. Oczywiście każdą z umiejętności będzie można rozwijać. Zmieni się również tryb walki, który ma być dynamiczny i bardziej zróżnicowany, na co wpływ będą mieć również nowi przeciwnicy.

Ori and the Will of the Wisps zalicza małe opóźnienie i zamiast 11 lutego zadebiutuje 11 marca 2020 roku. Ale patrząc na nowy zwiastun gry, możemy przyznać, że warto będzie poczekać.