Origin będzie udostępniać gry firm trzecich

Origin, serwis dystrybucji cyfrowej należący do EA oferuje w tej chwili ponad 100 gier które możemy kupić i pobrać. Każda z nich należy oczywiście do Electronic Arts, ale już niedługo to się zmieni.

W zeszłym miesiącu dyrektor finansowy EA Eric Brown stwierdził, że Origin już "wkrótce" będzie wspierał gry firm trzecich. Okazuje się że "wkrótce" oznaczało listopad. Wraz z przyszłym miesiącem na Origin'ie pojawią się gry takich firm jak THQ, Warner Bros. Interactive Entertainment czy Capcom. Wśród tytułów znajdą się produkcje jak Batman: Arkham City czy Saint's Row: The Third.

Materiały prasowe wspominają o liczbie użytkowników Origin, która wynosi ok. 6 milionów zarejestrowanych kont, co jest ogromnym skokiem z ogłoszonych w zeszłym miesiącu 4 milionów rejestracji. Oczywistym faktem jest, że wraz z wydaniem Battlefielda 3, który wymaga Origin do uruchomienia, liczba użytkowników wzrośnie jeszcze bardziej.

Origin nie bez powodu jest często porównywany do Steam'a, ponieważ idzie w jego ślady.

Dyrektor operacyjny EA Peter Moore mówi, że jest czymś więcej niż tylko odpowiedzią EA na Steam. Stwierdził że jest to platforma stworzona dla społeczności, z której mogą skorzystać inne firmy.

Jak dla mnie brzmi to całkiem jak Steam, wielu innych graczy też tak twierdzi. Większość z nich również dodaje że nie planuje korzystać z Origin'a jeśli nie będą do tego zmuszeni poprzez ekskluzywną grę. Czy tak rzeczywiście będzie? Czas pokaże.