Orlen Pay - za paliwo na stacji benzynowej zapłacimy w aplikacji. Koniec z kolejką do kasy

Najnowsza wersja aplikacji Orlen Mobile dla Androida i iOS ma już funkcję Orlen Pay, czyli płatności za paliwo bez konieczności stania w kolejce do kasy. Wystarczy zeskanować kod QR na dystrybutorze i zapłacić smartfonem.

Funkcja Orlen Pay

Rozwiązanie jest wręcz bliźniaczo podobne do aplikacji JustDrive, która zadebiutowała na rynku w lutym i niestety dość szybko z niego zniknęła. Kiedy podjeżdżamy na stację Orlen i tankujemy paliwo, po zakończeniu tego procesu należy zeskanować kod QR umieszczony na dystrybutorze. Funkcja Orlen Pay w aplikacji Orlen Pay pozwoli uregulować płatność, a my nie będziemy musieli wchodzić do budynku stacji i stać w kolejce do kasy.

Orlen Pay wymaga wcześniejszego ustawienia karty płatniczej, z której będzie pobierana kwota za paliwo (system obsługuje karty MasterCard, Visa oraz Maestro). Po zeskanowaniu kodu QR aplikacja wyświetli podsumowanie transakcji i przejdzie do płatności, którą należy potwierdzić kodem PIN. Lista stacji paliwowych z kodami QR wspierającymi płatności Orlen Pay będzie sukcesywnie zwiększana.

Na razie jedyne wątpliwości wśród użytkowników budzi konieczność zgody na otrzymywanie wiadomości marketingowych, która jest wymagana do korzystania z usługi. Co ciekawe, tyczy się to nie tylko korespondencji mailowej, ale również telefonicznej. Komentarze użytkowników wskazują jednoznacznie, że tego typu praktyki nie są przez nich mile widziane i ostatecznie sprawiają, że część z nich postanawia z Orlen Pay zrezygnować.

Jednym z dodatkowych mankamentów jest brak możliwości skorzystania ze zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny. W kasie tę kwestię załatwimy od ręki, stąd należy się spodziewać, że operator usługi w najbliższym czasie będzie zmuszony dodać ją do aplikacji. Na plus warto zaliczyć możliwość prowadzenia konta prywatnego i firmowego oraz wystawianie faktur za zakupione paliwo.