Orvaldi Inverter 600 VA

W swoim przedziale cenowym to jeden z bardziej wydajnych zasilaczy awaryjnych.

W swoim przedziale cenowym to jeden z bardziej wydajnych zasilaczy awaryjnych.

Opisywany model przeznaczony jest do ochrony pojedynczego stanowiska komputerowego. Został wyposażony w trzy gniazda wyjściowe, do których można podłączyć np. komputer, monitor i modem kablowy. Nie ma specjalnego gniazda do drukarek laserowych, dlatego należy pamiętać, aby ich do tego urządzenia nie podłączać (może dojść do uszkodzenia). Nie zabrakło natomiast specjalnego gniazda filtrującego linię telefoniczną. Dzięki temu UPS chroni również przed przepięciami, jakie powstają czasami w sieciach telefonicznych.

Do konstrukcji zasilacza wykorzystano topologię line-interactive, co oznacza, że gdy napięcie sieciowe jest poprawne, komputer będzie zasilany bezpośrednio z sieci. Wówczas UPS wstępnie filtruje i usuwa większe zakłócenia. Gdyby natomiast doszło do wahań napięcia w granicach około 25 procent w stosunku do bazowych 230 V, wtedy uaktywni się mechanizm AVR, kompensujący te różnice jeszcze bez przechodzenia na pracę bateryjną. Dopiero w sytuacji, gdy spadek napięcia będzie jeszcze większy, urządzenie przejdzie w tryb bateryjny.

Wydajność i ergonomia

Orvaldi Inverter 600 VA

Orvaldi Inverter 600 VA

Podczas testów UPS Orvaldi był w stanie podtrzymać zasilanie testowego stanowiska (komputer z Pentium 4 3 GHz i 17-calowym monitorem CRT) przez około 11 minut. To dobry wynik w tym przedziale cenowym, jednak przeciętny, gdy pod uwagę weźmiemy moc (600 VA). Podobne wyniki osiąga bowiem kilka spośród testowanych przez nas miesiąc temu urządzeń o mocy do 500 VA.

Cieszy natomiast, że opisywany model może być sterowany z poziomu komputera. Co więcej, oprogramowanie przewiduje nawet tak zaawansowane funkcje, jak sterowanie pracą zasilacza przez Internet. Choć akurat ta możliwość to w tym przypadku już przerost formy nad treścią.

Informacje

Orvaldi

http://www.orvaldi.com.pl

Cena

279 zł