Oryginalny Wiedźmin jest tylko jeden!

Andrzej Sapkowski wytłumaczył, dlaczego gra Wiedźmin jest tak przez niego krytykowana.

Andrzej Sapkowski, twórca sagi o Wiedźminie, wypowiedział się kilka tygodni temu negatywnie o grze Wiedźmin studia CD Projekt RED jak i o samych graczach.

W wywiadzie udzielonym właśnie Polityce wytłumaczył, o co chodziło w jego mocno kontrowersyjnych wypowiedziach.

Zobacz również:

  • Netflix zaprasza na TUDUM! Oto zapowiedź niezwykłego wydarzenia dla fanów
  • Promocje na gry na PS4 i PS5. Sprawdź najnowsze okazje [16.09.2021]

Gra Wiedźmin - co nie podoba się Sapkowskiemu?

Przede wszystkim chodzi o to, że na okładkach książek o przygodach Geralta z Rivii umieszczane są obrazy z gry Wiedźmin. To zaś powoduje, że część czytelników kwalifikuje je jako tzw. game related, czyli pisane pod grę i po nie nie sięga mając, zresztą słusznie, negatywną opinię o tego typu pozycjach. To zaś też oznacza, że w świadomości wielu osób gra Wiedźmin jawi się jako pierwsza produkcja o przygodach Wiedźmina, natomiast książki Sapkowskiego traktowane są jako wtórne.

Gra Wiedźmin - gracze mało inteligentni?

Sapkowski tłumaczy, że słowa te to tylko żart, który wpisał się świetnie w konwent. Tego typu wydarzenie musi bowiem być prowadzone na zasadzie the show must go on.

"A jeśli komuś to nie w smak, to po co tam przychodzi? By łowić sensacyjki i z oburzeniem publikować je w sieci? Robić sztorm w szklance wody?" – pyta się Andrzej Sapkowski.

W wywiadzie Sapkowski odniósł się także do kwestii przyćmienia oryginału przez wirtualną adaptację Wiedźmina. Jego zdaniem nie ma takiego zagrożenia ponieważ każda adaptacja jest obciążona wadami adaptacji.

"Jest tylko jeden oryginalny wiedźmin. Ten mój. I nic mi go nie odbierze." - twierdzi twórca tak wielbionej na całym świecie (głównie jednak dzięki grze...) postaci Wiedźmina.