Osadnicy wracają!

BlueByte przygotowuje czwartą część popularnej serii The Settlers.

Seria The Settlers zapoczątkowana została w czasach, gdy na rynku królowały jeszcze komputery Amiga, a jedynie nieliczni użytkownicy posiadali pecety. Minęło już sporo czasu, a gra doczekała się dwóch kolejnych odsłon. Teraz u progu nowego milenium nadeszła pora na czwartą część sagi.

The Settlers IV podobnie jak jej poprzedniczki, tworzona jest w studiach należących do wywodzącej się z Niemiec firmy BlueByte. Ekipa pracująca nad produktem zapowiada wprowadzenie w kolejnej części gry kilku istotnych innowacji. Najważniejsze jest rozszerzenie dostępnych ras o osadników - Dark People (reprezentanci niszczycielskiej, ciemnej strony) oraz zupełnie nowy engine odpowiedzialny za generowanie oprawy graficznej. Poza tym zmieniony zostanie wygląd i właściwości niektórych jednostek oraz budynków. Do tego dojdą jeszcze modyfikacje algorytmów sterujących przebiegiem rozgrywki oraz interfejsu użytkownika. Szczegółowe informacje powinny być dostępne już niebawem.

Producent zapowiedział, że The Settlers IV trafi na sklepowe półki najprawdopodobniej w listopadzie bieżącego roku. Wszystko wskazuje na to, że gra zostanie w pełni zlokalizowana, a jej dystrybucją w Polsce zajmie się CD Projekt.


Zobacz również