Oscary 2021 i Nomadland – tegoroczny faworyt gali

Film Nomadland już teraz zdobywa liczne nagrody, m.in. na National Society of Film Critics. Krytycy docenili walory dzieła i wskazują je na faworyta tegorocznej gali Oscarowej.

Film Nomadland zadebiutuje w Polsce dopiero 19 lutego 2021 roku, jednak swoją pierwszą premierę miał już 30 listopada. Obecnie, obraz bryluje na najbardziej prestiżowych konkursach i zgarnia nagrody w głównych kategoriach, jak najlepszy film, m.in. na National Society of Film Critics. Biorąc pod uwagę, że często amerykańscy przedstawiciele międzynarodowych festiwali należą jednocześnie do Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (przyznającej Nagrody Akademii Filmowej, czyli tzw. Oscary), Nomadland wydaje się solidnym graczem w wyścigu po statuetki Oscara. Podobnego zdania są także amerykańscy krytycy, zgodnie wskazujący film jako jednego z największych faworytów nadchodzącej gali.

Nomadland film 2020 Oscary 2021

Frances McDormand

W tym roku przypada 93 ceremonia wręczenia Oscarów. Wyjątkowo, odbędzie się ona w niedzielę 25 kwietnia 2021 roku, a nie jak do tej pory w pierwszej połowie lutego. Zmiana daty przyznawania nagród spowodowana jest w głównej mierze pandemią, z którą związane było również przesunięcie premier wielu nowych filmów. Nie zmienia to jednak faktu, że fani kina z całego świata z niecierpliwością czekają na ogłoszenie tegorocznych nominacji i zwycięzców, wśród których z wielkim prawdopodobieństwem znajdzie się Nomadland.

Nomadland film 2020 Oscary 2021

Nomadland to amerykański dramat, za którego scenariusz i reżyserię odpowiada pochodząca z Chin – Chloè Zhao (Jeździec, Eternals). Bohaterką filmu jest samotna kobieta, która traci cały dobytek w wyniku recesji i postanawia od tej pory wieść życie wędrownego nomada. Odtwórczynią głównej roli jest utalentowana aktorka i dwukrotna laureatka Oscara za filmy Fargo oraz Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri - Frances McDormand. Zwiastun filmu możecie obejrzeć poniżej.

Pomimo tego, że organizatorzy zaprzeczają jakoby tegoroczna gala rozdania Oscarów miała odbyć się wirtualnie, np. za pośrednictwem Zooma, to nie do końca wiadomo jak ostatecznie będzie ona wyglądać w związku pandemicznymi obostrzeniami.

Miłośnikom filmów i seriali polecamy naszą recenzję przeboju Netflixa - Gambit Królowej.