Osiem darmowych narzędzi do anonimowości w sieci

Jeśli nie ma się ochoty na bycie namierzonym w sieci, uniknięcie tego nie jest łatwą sprawą. Istnieje co prawda kilka wyspecjalizowanych w ochronie tożsamości użytkownika przeglądarek - Tor, Epic, SRWare Iron - co jednak robić, jeśli nie ma się ochoty przesiadać na nie z Firefoxa, Opery czy Chrome? Odpowiedź jest prosta - użyć narzędzi do maskowania prawdziwych danych. Oto osiem tego typu, darmowych aplikacji.


X-Proxy

X-Proxy to darmowa aplikacja, która pozwala na znaczne zwiększenie prywatności w sieci. Zmienia IP użytkownika, a także blokuje sposoby, w jakie hakerzy mogą zdobywać o nim informacje - odbywa się to przez dodanie połączenia VPN lub maskującego serwera proxy. Znajduje się on pomiędzy siecią domową a internetem, zaś odwiedzane przez użytkownika strony widzą go pod fałszywym IP. Jakieś minusy? Jedyny to taki, że X-Proxy nie posiada polskiego interfejsu, więc przyda się znajomość angielskiego do obsługi.

X-Proxy

X-Proxy

SafeIP

SafeIP to darmowy program, pozwalający ukryć adres IP i chronić swoją tożsamość wirtualną. Można wybrać anonimową z bazy IP, a także dokonać szyfrowania ruchu. Przydaje się to zwłaszcza przy otwartych sieciach w miejscach publicznych. Aplikacja posiada prosty w obsłudze interfejs, który nie powinien nikomu sprawić problemów. SafeIP może być używany zarówno w domu, jak i na komputerach firmowych.

SafeIP

SafeIP

TunnelBear

TunnelBear to interesująca aplikacja, która pozwala użytkownikowi na łączenie się z siecią przez VPN (Virtual Private Network). Łączenie się w ten sposób pozwala m.in. na ominięcie blokad regionalnych, jakie nakładane są na użytkowników przez wiele usług i serwisów. Ponadto poprzez VPN ciężko namierzyć użytkownika, dzięki czemu jego prywatność jest lepiej chroniona. TunnelBear udostępniany jest za darmo, jednak z limitem 500 MB transferu danych na miesiąc.

TunnelBear

TunnelBear