Osiem megapikseli efektywnych Nikona

Nikon przedstawił nowy aparat cyfrowy z serii COOLPIX o symbolu 8700. Urządzenie charakteryzuje się matrycą CCD, która jest w stanie osiągnąć nawet 8 megapikseli efektywnych.

Zastosowany w aparacie obiektyw to Zoom-Nikor dysponujący 8-krotnym zoomem optycznym i 4-krotnym cyfrowym oraz dwoma warstwami szkieł ED (Extra-low Dispersion), które minimalizują aberrację chromatyczną oraz pozytywnie wpływają na ostrość i odwzorowanie barw. Maksymalna rozdzielczość wykonywanych zdjęć to 3264 x 2448 pikseli. COOLPIX 8700 oferuje wykonanie serii 5 zdjęć w pełnej rozdzielczości przy szybkości 2,5 klatki/s. Urządzenie oferuje również nagrywanie filmów z dźwiękiem w formacie QuickTime w rozdzielczości 640 x 480 pikseli z prędkością 30 klatek/s. Wszelkie zdjęcia mogą być zapisane na karcie pamięci Compact Flash I lub II oraz Microdrive zarówno w surowym formacie RAW, jak i w TIFF oraz skompresowanym JPEG-u.

Do dyspozycji użytkownika oddano dwanaście programów tematycznych, które charakteryzują się właściwymi dla konkretnych warunków atmosferycznych parametrami (zdjęcia nocne, zachód słońca, zdjęcia panoramiczne, portret, plaża/śnieg). W kwestii ustawień ekspozycji możemy również skorzystać z kilku predefiniowanych trybów lub dokonać modyfikacji manualnie. Wykonane ujęcia oglądamy na wbudowanym w aparat ruchomym wyświetlaczu TFT LCD o przekątnej 1,8 cala. Na uwagę zasługuje również wbudowana lampa błyskowa, która dysponuje także kilkoma trybami pracy oraz redukuje efekt czerwonych oczu. Tradycyjnie już, komunikację z komputerem zapewnia wbudowany port USB.

W komplecie wraz z aparatem cyfrowym Nikon COOLPIX 8700 znajdziemy pasek, przewód AV, kabel USB, akumulator litowo-jonowy, ładowarkę oraz płytę z oprogramowaniem NikonView. Współpracuje ono zarówno z systemami operacyjnymi z rodziny Windows (98SE, ME, 2000, XP), jak i Mac OS (OS 9, OS X).

Więcej informacji: http://www.nikon.com


Zobacz również