Ósme wcielenie

Programiści z 3DO już po raz ósmy zapraszają nas na wyprawę do świata Might and Magic.

Miłośników produkcji spod znaku RPG powinny ucieszyć najnowsze wieści dochodzące z siedziby 3DO. Firma przymierza się do wydania ósmej już części serii Might and Magic noszącej podtytuł Day of the Destroyer.

Fabuła gry osadzona została w mistycznym świecie Jadame, który opanowany został przez złych Denizenów. Najeźdźcy grożą, że gdy tylko zbiorą armię, zdziesiątkują zamieszkującą krainę ludność. Na szczęście pojawia się bohater (którego poczynaniami kieruje oczywiście gracz), którego celem jest walka z najeźdźcami.

Autorzy zapowiadają, że w pełnej wersji gry do naszej dyspozycji oddadzą rozbudowany system kreacji postaci (uwzględniający nie tylko rasę i profesję, ale również takie szczegóły jak np. kolor włosów i oczu). Dość obszerna będzie także galeria przeciwników m.in. trolle, różne gatunki elfów, minotaury oraz rzecz jasna sami Denizeni. Gracz będzie miał dostępny pokaźny wachlarz broni białej i miotanej oraz zasobną w zaklęcia księgę czarów.

Akcja gry toczyć się będzie w szczegółowo dopracowanym, rozległym świecie, który zamieszkuje ogromna liczba postaci neutralnych (NPC). Samą rozgrywkę będzie można prowadzić z podziałem na tury lub w czasie rzeczywistym.


Zobacz również