Ośmiordzeniowy LG Odin przetestowany. Już jest szybki, a może być dużo szybszy...

W benchmarku AnTuTu pojawiły się wyniki testów autorskiego układu SoC firmy LG o kodowym oznaczeniu Odin.

Odin to kodowe oznaczenie autorskiego ośmiordzeniowego procesora firmy LG, który być może zagości w następnym jej flagowym smartfonie, czyli modelu G3. Z pojawiających się do tej pory spekulacji wynikało, że układ ten w zakresie CPU zostanie oparty na architekturze big.LITTLE i wyposażony w cztery rdzenie ARM Cortex-A15 (do wydajnych zadań) oraz cztery rdzenie ARM Cortex-A7 (do mniej wydajnych zadań). Za grafikę odpowiadać miał natomiast układ Power VR Series 6 (należący do tej serii chip PowerVR G6430 został wykorzystany w układzie Apple A7).

LG Odin przetestowany

Jak jednak układ ten będzie wypadał pod względem wydajności? Dzisiaj mamy już jaśniejszy obraz w tej sprawie. Wyniki jego testów znalazły się bowiem w benchmarku AnTuTu. Pokazują one, że:

- Odin nie jest tak wydajny jak Snapdragon 800

- pod tym względem znacznie bliżej mu do 8-rdzeniowego układu Samsung Samsung Exynos 5410 (to zdaje się potwierdzać, że Odin będzie faktycznie dysponował zestawem rdzeni 4+4)

Zobacz również:

Ośmiordzeniowy LG Odin przetestowany. Już jest szybki, a może być dużo szybszy...

LG Odin - porównanie wydajności

Warto jednak podkreślić, że układ Odin podczas testów pracował przy zegarze taktowanym na poziomie zaledwie 100 MHz-1GHz. Jego wydajność powinna więc się zauważalnie zwiększyć, jeżeli firma LG zdecyduje się na zwiększenie częstotliwości pracy.