Ośmiordzeniowy Mac Pro już jest!

Niedawne plotki o nadchodzących ośmiordzeniowych komputerach Mac Pro okazały się prawdą. W ofercie firmy Apple pojawił się właśnie odświeżony komputer z tej serii wyposażony w podwójny, czterordzeniowy procesor Intel Xeon z serii 5300.

O plotkach dotyczących ośmiordzeniowych Maków Pro pisaliśmy niedawno w artykule "Ośmiordzeniowe Maki Pro już niedługo". Firma Apple przedstawiła właśnie nowy model komputera z tej serii. Użytkownicy mogą teraz skonfigurować maszynę z dwoma czterordzeniowymi procesorami Intel Xeon 5300 pracującymi z częstotliwością 3 GHz. Nadal pozostają w ofercie wcześniejsze modele z dwurdzeniowymi procesorami Intel Xeon 5100 o częstotliwościach 2, 2,66 lub 3 GHz.

Ośmiordzeniowy Mac Pro już jest!

Mac Pro

Mac Pro posiada osiem slotów DIMM pozwalających rozszerzyć pamięć operacyjną do 16 GB i cztery kieszenie na twarde dyski Serial ATA. Standardowo wyposażony jest w pojedynczy dysk o pojemności 250 GB, pozwalając jednak na montaż czterech sztuk o pojemości 750 GB, co w rezultacie daje 3 TB przestrzeni dyskowej. Kontroler dysków umożliwia użycie RAID 0 lub RAID 1. Poza tym instalacja dysków nie wymaga podłączania żadnych kabli, wystarczy umieścić nowy napęd w specjalnych szynach i wsunąć go w kieszeń.

Cena najtańszego modelu wyposażonego w nowe procesory Intel Xeon 5300 3.0 GHz to prawie 4000 dolarów. Więcej informacji na temat nowego Maka Pro uzyskać można na witrynie firmowej.