Ósmy Cud Świata - wkrótce premiera

Już niebawem, bo na początku lutego, do rąk graczy trafi gra "Ósmy Cud Świata" - czwarta odsłona serii strategii ekonomicznych "Cultures".

Wydarzenia przedstawione w grze "Ósmy Cud Świata" mają miejsce kilka lat po upadku Northland. Osławieni bohaterowie skupieni wokół wikinga Bjarniego odeszli na emeryturę i używają życia. Pewnego dnia jednak siły ciemności i zła zaczynają ponownie rozprzestrzeniać się po świecie. Wkrótce większość lądów znanego świata ulega atakom zła, którego nikt nie potrafił powstrzymać.

Kiedy koniec wydawał się bliski i świat stanął u progu wiecznego chaosu, przywódcy wszystkich ziem połączyli się w "Council of Nations" (Radę Narodów) i poprzez długie debaty starali się znaleźć skuteczny sposób walki ze złem. Jeden z mędrców dotarł w końcu do starych pism, w których wspomniano o tym, jak zwalczyć ciemność. Okazało się, że aby powstrzymać ciemność, mieszkańcy świata gry będą musieli odbudować osiem cudów świata.

"Ósmy Cud Świata" to rozbudowana strategia ekonomiczna, w której każda z występujących postaci spełnia określoną rolę i wymaga stałej uwagi gracza. Gra jest prosta w obsłudze i pozwala na wieloosobowe rozgrywki w sieci sześciu osobom jednocześnie. Premiera gry przewidziana jest 7 lutego 2005 roku, a jej cenę ustalono na 19,90 zł.

Wymagania systemowe:

Win98/Me/2000/XP

Procesor: 500 Mhz

RAM: 128 MB

Grafika: zgodna z DirectX, co najmniej 16 MB RAM

Dźwięk: 16 bitowa karta dźwiękowa


Zobacz również