Ósmy LightWave w lipcu

Firma NewTek poinformowała, że premiera nowej, ósmej wersji popularnej aplikacji do tworzenia grafiki i animacji 3D – LightWave – odbędzie się podczas targów Siggraph, które odbędą się w San Diego w USA pod koniec lipca br.

LightWave to prawdziwy kombajn, pozwalający na generowanie skomplikowanych trójwymiarowych scen i animacji. Swoją popularność wśród grafików 3D zawdzięcza m.in. znakomitym mechanizmom do tworzenia efektów cząsteczkowych, realistycznie wyglądających włosów i sierści oraz tzw. Soft-body dynamics, umożliwiającemu bardzo dokładne odwzorowanie ludzkiej (i nie tylko) skóry, twarzy, itp.

Najbardziej zauważalną zmianą w nowej wersji aplikacji ma być bardziej przyjazny dla użytkownika interfejs. Producent postanowił ponadto dodać zaawansowane narzędzia do animacji postaci oraz do tworzenia gier.

NewTek zapowiada, że wszyscy użytkownicy LightWave 7.5, którzy zakupili tą wersję programu po 1 kwietnia 2003, będą mogli uaktualnić aplikację do wersji 8.0 za darmo (ale wyłącznie za pośrednictwem Internetu). Cena pełnej wersji LightWave 8.0 nie jest jeszcze znana. Dostępne mają być zarówno wersje dla Windows, jak i Mac OS X.

Więcej informacji:

http://www.newtek.com


Zobacz również