Ósmy Photoshop na horyzoncie

Według niepotwierdzonych jeszcze przez producenta informacji kolejna, ósma już wersja Adobe Photoshop trafi na rynek w czwartym kwartale tego roku.

Ósmy Photoshop na horyzoncie
Nowy Photoshop ma zawierać wiele nowych funkcji, zwiększających i tak już ogromne możliwości aplikacji. Wśród spodziewanych nowości wymienia się m.in.: obsługę warstw "zagnieżdżonych" (Nested Layers) - na razie nie wiadomo jednak na czym owo "zagnieżdżanie" miałoby polegać. Kolejna nowa funkcja to warstwy filtrujące (działające na podobnej zasadzie jak obecne już w Photoshopie warstwy dopasowania - Adjustment Layers).

Ponadto Photoshop 8 ma umożliwiać tworzenie tekstu na ścieżce, wyświetlanie podglądów obrazów w trybie NTSC, PAL oraz HD. Tradycyjnie już zapowiadane jest także przyspieszenie pracy aplikacji oraz wyeliminowanie wykrytych dotąd błędów. W wersji dla komputerów Macintosh program wymagał będzie co najmniej systemu Mac OS X 10.2.

Zobacz również:

  • Najpiękniejsze zdjęcie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Pod koniec tego roku uaktualnień mają doczekać się także inne aplikacje Adobe. Do sprzedaży trafią prawdopodobnie nowe wersje Illustratora, AfterEffects oraz InDesign. Ten ostatni może pojawić się już w sierpniu lub wrześniu.