Ósmy Photoshop na horyzoncie

Według niepotwierdzonych jeszcze przez producenta informacji kolejna, ósma już wersja Adobe Photoshop trafi na rynek w czwartym kwartale tego roku.

Ósmy Photoshop na horyzoncie
Nowy Photoshop ma zawierać wiele nowych funkcji, zwiększających i tak już ogromne możliwości aplikacji. Wśród spodziewanych nowości wymienia się m.in.: obsługę warstw "zagnieżdżonych" (Nested Layers) - na razie nie wiadomo jednak na czym owo "zagnieżdżanie" miałoby polegać. Kolejna nowa funkcja to warstwy filtrujące (działające na podobnej zasadzie jak obecne już w Photoshopie warstwy dopasowania - Adjustment Layers).

Ponadto Photoshop 8 ma umożliwiać tworzenie tekstu na ścieżce, wyświetlanie podglądów obrazów w trybie NTSC, PAL oraz HD. Tradycyjnie już zapowiadane jest także przyspieszenie pracy aplikacji oraz wyeliminowanie wykrytych dotąd błędów. W wersji dla komputerów Macintosh program wymagał będzie co najmniej systemu Mac OS X 10.2.

Zobacz również:

  • Najlepsze programy do rysowania - darmowe i płatne

Pod koniec tego roku uaktualnień mają doczekać się także inne aplikacje Adobe. Do sprzedaży trafią prawdopodobnie nowe wersje Illustratora, AfterEffects oraz InDesign. Ten ostatni może pojawić się już w sierpniu lub wrześniu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: