Osobista galeria internetowa dzięki Exhibit 3.0

Dziś każdy entuzjasta cyfrowej fotografii może zaprezentować w Internecie swoje osiągnięcia szerszemu gronu ludzi. Użytkownicy Macintoshy mają ku temu również dobrą okazję, ponieważ właśnie z myślą o nich ukazała się trzecia wersja aplikacji Exhibit.

Firma Melonsoft, która jest autorem aplikacji Exhibit zdecydowała się na wprowadzenie nowej wersji, umieszczając ją w lekko odmienionym interfejsie, usuwając przy okazji zauważone uprzednio kłopoty związane z ‘przeciąganiem’ zdjęć na okno programu – czyli metodą ‘drag-and-drop’. Nie zapomniano również o nowej puli schematów HTML, na których może się oprzeć nasza galeria internetowa.

Osobista galeria internetowa dzięki Exhibit 3.0
Proces jej tworzenia przebiega w Exhibit w trzech etapach i w pierwszej kolejności wymaga oczywiście podania źródła, czyli katalogu, z którego zdjęcia zostaną pobrane. Odpowiada za to przycisk Images. Tam również możemy dodać opisy każdemu ze zdjęć. Pod przyciskiem Template kryją się natomiast wspomniane wcześniej schematy, które możemy wykorzystać do wzbogacenia stylistyki naszej galerii. Ostatnia zakładka – Build – oferuje już konkretną modyfikację parametrów galerii oraz poszczególnych zdjęć. Na samym końcu pozostaje przycisnąć Build i galeria zostanie wygenerowana.

Exhibit 3.0 w pełnej wersji kosztuje 15 USD i jest dostępna zarówno dla posiadaczy systemów Mac OS X, jak i wersji Classic.

Exhibit 3.0 do pobrania z naszego FTP’a

Więcej informacji: http://www.melonsoft.com