Ostateczna rozgrywka

Filmowy hit z lubianego przez widzów gatunku dynamicznego kina akcji, z intrygującą fabułą, spektakularnymi scenami walki i wspaniałą gwiazdorską obsadą.

Filmowy hit z lubianego przez widzów gatunku dynamicznego kina akcji, z intrygującą fabułą, spektakularnymi scenami walki i wspaniałą gwiazdorską obsadą.

Eddie McGuinn, chluba i nadzieja swego ojca, właśnie został przyjęty do college'u. Jego starszy brat Ray, mimo że Eddie uważa go za boksera godnego naśladowania, dla ojca jest jedynie marnym zawodnikiem obracającym się w skorumpowanym światku zawodowego sportu. Sytuacja zmienia się w momencie tragicznej śmierci Raya. Eddie porzuca edukacyjne plany i z pomocą ojca zaczyna intensywnie trenować, by w morderczej walce pomścić śmierć brata. Sprawnie zrealizowany film opowiadający o młodym człowieku, którego niezwykła determinacja w dążeniu do wymierzenia sprawiedliwości sprawia, że staje się on sportowym bohaterem budzącym podziw i szacunek.

W tym wyreżyserowanym przez Davida Drury'ego filmie akcji postać Eddie'ego zagrał Craig Sheffer, aktor znany przede wszystkim z głównej roli w nagrodzonej Oscarem "Rzece życia" Roberta Redforda. Jednak największą gwiazdą tego filmu jest niewątpliwie Gene Hackman. Aktor, którego wielką karierę zapoczątkowała nagrodzona Oscarem rola detektywa w thrillerze "Francuski łącznik" Williama Fredkina, znany z takich filmów, jak: "Strach na wróble" (Złota Palma w Cannes), "Rozmowa" Francisa Forda Coppoli, "Missisipi w ogniu" Alana Parkera czy "Bez przebaczenia" Clinta Eastwooda (Oscar za rolę drugoplanową). W "Ostatecznej rozgrywce" przekonująco zagrał twardego ojca.

Informacje

Ostateczna rozgrywka (Split Decisions) © 1988 New Century Entertainment Corporation

Gatunek akcja

Czas 92 minuty

Reżyseria David Drury

Scenariusz David Fallon

Zdjęcia Tim Suhrstedt

Muzyka Basil Poledouris

Obsada Gene Hackman, Craig Sheffer, Jennifer Beals, Jeff Fahey, John McLiam, Eddie Velez i inni

Kraj i rok produkcji USA, 1988

Wydanie VCD

Dźwięk hi-fi stereo:polski lektor

Napisy brak

Format 1,33:1