Ostatni moment na zakup komputera z Windows 7

31 października 2016 roku na rynek trafią ostatnie komputery PC z systemem Windows 7.

Jeżeli nie jesteś fanem systemu Windows 10 i zamierzasz kupić nowy komputer z Windows na pokładzie mamy dla ciebie istotną informację: Microsoft podjął decyzję, że 31 października 2016 roku to ostatni dzień dostaw nowych komputerów z preinstalowanym systemem Windows 7 lub Windows 8.1. Oczywiście nie oznacza to jednak, że komputerów takich po wspomnianym terminie nie będzie można kupić. Wszystkie egzemplarze, które zostaną dostarczone do tego momentu na rynek będą mogły bowiem być sprzedane.

Decyzja ta oznacza, że producenci komputerów będą musieli w przypadku nowych konfiguracji skupić się na współpracy z Windows 10. Ponadto ruch ten pozwolić ma Microsoftowi na zwiększenie udziałów "dziesiątki" w rynku systemów operacyjnych i tym samym pomóc w osiągnięciu celu, który zakłada instalację najnowszego systemu do 2019-2020 roku na miliardzie urządzeń.

Na koniec jeszcze dwie istotne informacje: wsparcie dla Windows 7 zostanie zakończone przez Microsoft w 2020 roku, natomiast dla Windows 8.1 w 2023 roku.