Ostra riposta twórców Postala! Prokurator nazwany hipokrytą!

Po rasistowskim ataku na moskiewską synagogę, w którym rannych zostało sześć osób, amerykański prokurator Jack Thompson przypuścił medialny atak na pełne przemocy gry komputerowe, a szczególnie na serię Postal. Jego wystąpienia doczekały się reakcji producenta gier, firmy Running With Scissors.

Ostra riposta twórców Postala! Prokurator nazwany hipokrytą!

Postal 2

"Hipokryzja i nieodpowiedzialna, zacięta niechęć do gier nigdy nie były równie oczywiste. Pan Thompson ignoruje fakt, że napastnik był zafascynowany rasistowską książką, która wzbudziła w nim antysemicką nienawiść" - głosi między innymi oświadczenie RWS.

(...) Mimo naszego wizerunku odszczepieńców, zawsze uważaliśmy, że miejsce przemocy jest w grach, nie na ulicach. Prawdziwa przemoc jest karygodna i nie do przyjęcia. Nie życzymy źle nikomu, nawet panu Thompsonowi, mimo jego podłej, robionej we własnym interesie kampanii dezinformacji i pełnych nienawiści obelg pod adresem Running With Scissors i POSTALA, a także całego rynku gier wideo.

"Running With Scissors uważa, że gry wideo pozwalają dać upust skłonnościom do agresji, a nie wzbudzają je. POSTAL jest satyrą społeczną pod postacią gry." (...)