"Ostrzejsze" projektory

Chip, opracowany przez firmę Silicon Video, pozwala na uzyskanie ostrego i wyraźnego obrazu z cyfrowych projektorów nawet na nierównych powierzchniach.

Amerykańska firma Silicon Video wprowadziła na rynek chip, dzięki któremu będzie możliwe uzyskanie ostrego i wyraźnego obrazu z projektorów cyfrowych nawet na nierównych powierzchniach. Układ nazwany Warp IC pozwala na zniwelowanie zniekształceń obrazu podczas "rzucania" go na powierzchnie nierówne lub o skomplikowanym kształcie. Warp IC usuwa także zniekształcenia powstające podczas projekcji z rzutnika nie skierowanego prostopadle do powierzchni, na którą pada obraz.

Pierwszym projektorem, korzystającym z możliwości Warp IC, jest urządzenie 3M Wall Display. Ma on trafić na rynek wczesną jesienią. Do tej pory układ był wykorzystywany przez armię amerykańską do wyświetlania obrazu w stosowanych w samolotach bojowych systemach HUD (heads-up display) oraz w urządzeniach noktowizyjnych.

Steve Wood, wiceprezes Silicon Video, twierdzi, że możliwości Warp IC pozwalają na wyświetlanie obrazu doskonałej jakości nawet na powierzchniach o zmieniającym się kształcie. Według niego chip potrafi przetworzyć w ciągu sekundy nawet 100 mln pikseli. Jest to wydajność wystarczająca do poprawienia jakości wyświetlanego na nierówną powierzchnię obrazu wideo w wysokiej rozdzielczości.


Zobacz również