Oszuści internetowi zatrzymani przez polską policję

Dwaj oszuści z Dolnego Śląska, którzy używali kradzionych bądź podrobionych kart płatniczych do kupowania różnych usług internetowych, zostali zatrzymani przez policję – podała Polska Agencja Prasowa. Zakupione usługi sprzedawali na aukcjach internetowych po zaniżonych cenach.

Policja zatrzymała oszustów wczoraj. Okazało się, że są nimi dwaj nastolatkowie. Jeden z nich, uczeń klasy maturalnej, jest już znany policji – wcześniej notowany był za oszustwa związane z komputerami.

Na czym dokładnie polegała działalność oszustów? Kradli lub podrabiali karty płatnicze, za pośrednictwem których dokonywali następnie zakupu usług internetowych. Interesowały ich numery dostępu do stron erotycznych i kody doładowujące telefony komórkowe. Zakupione usługi sprzedawali po niskich cenach na aukcjach internetowych. Nic więc dziwnego, że ich oferty cieszyły się dużą popularnością.

Jak powiedziała Internet Standard Elżbieta Oleszczuk, szekretarz Rady Bankowości Elektronicznej, oszustwa dotyczące kart płatnicznych zdarzają się w Polsce często, jednak żaden z banków nie chce takimi informacjami dzielić się publicznie. Tym samym wiadomo, że zjawisko istnieje, natomiast trudno zbadać jego rozmiar.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: