Oszuści naciągają użytkowników Facebooka na grę Mario Kart i...iPhone'a 5!

Oszuści wzięli po raz kolejny na celownik użytkowników Facebooka. Zachęcają ich do wypełnienia ankiety, która, co jest szczególnie zachęcające, daje szanse na wygranie...iPhone'a 5!

Przyjmując formę aktualizacji statusów i prywatnych wiadomości do użytkowników Facebooka dociera informacja o treści:

"Zagraj w Mario Kart ze swoimi znajomymi na Facebooku! Dołącz do rozgrywki multiplayer już tereaz! Kliknij tu aby zagrać"

Niektórzy skuszeni tą propozycją klikają w link i przenoszą się na stronę z grą. Niestety ku ich zdziwieniu po wciśnięciu przycisku "Graj teraz" zamiast zagłębić się w wirtualny świat otrzymują do wypełnienia ankietę. Po chwili orientują się, że warto ro zrobić. Można bowiem wygrać najbardziej pożądane urządzenie na świecie, czyli...iPhone'a 5!

Zobacz również:

  • Facebook - jak usunąć konto?
  • Instagram i Facebook będą płatne! Nowa subskrypcja już w drodze
  • Wirus w systemie. Oto 15 oznak jego obecności

W ten właśnie sposób oszuści próbują nabrać użytkowników portalu. Niestety jego mechanizmy bezpieczeństwa nie blokują ich działań.

"Jeśli dałeś się nabrać na ten scam, jak najszybciej skasuj trefny status ze swojej tablicy i wszystkie wiadomości, które mogłeś nieświadomie udostępnić swoim znajomym. W ten sposób przynajmniej nie przykładasz ręki do dalszego rozprzestrzeniania scamu." - radzą specjaliści z firmy Sophos.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: