Oszustom mówimy nie!

Blizzard, konsekwentny w swej kampanii przeciw graczom oszukującym w rozgrywkach w sieci Battle.net, zamknął ponad sto tysięcy kont Diablo II.

Na stroniehttp://www.battle.net firma Blizzard poinformowała o permanentnym zamknięciu ponad 112 000 kont Diablo II użytkownikom, którzy podczas rozgrywek w sieci używali programów hakerskich lub cheatów. To jednak nie wszystko - firma zebrała klucze CD do płyt z grami wykorzystywanymi do gry na tych kontach i ostrzega, że jeżeli osoby z tymi kluczami ponownie włączą się do rozgrywek i będą kontynuować niedozwolone praktyki, firma jest gotowa do ich "wyłączenia". Czy aby firma nie posuwa się za daleko strasząc konsumentów uniemożliwieniem korzystania z legalnie zakupionej gry?

Firma poinformowała również, że zidentyfikowała konta wykorzystujące program "map-hak", który daje im ogromną przewagę nad innymi uczestnikami rozgrywki. Jak twierdzi Blizzard wykorzystywanie podczas rozgrywek w sieci Battle.net programów nie wyprodukowanych przez Blizzarda, a wpływających na rozwój rozgrywek jest niezgodne z licencją firmy (End User License Agreement). Blizzard ostrzega, że jeżeli na wytropionych kontach wciąż będzie wykorzystywany program "map-hak", firma zamknie je, a być może nawet "wyłączy" klucze CD do gier wykorzystywanych na tych kontach.

Informacje na temat oszustw podczas rozgrywek w sieci Battle.net możecie przesyłać na adres [email protected] Firma zapewnia, że nie ma możliwości aby fałszywe doniesienie na któregoś z graczy skończyło się restrykcjami opisanymi powyżej.