Oto Galaxy Tab A8! Render prasowy wyciekł przed oficjalną premierą

W sieci pojawiły się nowe rendery nadchodzącego tabletu Galaxy Tab A8. Czym charakteryzuje się to urządzenie i kiedy możemy spodziewać się premiery?

Źródło: Evan Blass / Twitter

Dwa miesiące temu po raz pierwszy ujawniono wygląd Galaxy Tab A8 (2021), za pośrednictwem renderów 3D CAD. Ujawniono również procesor i pojemność pamięci RAM tabletu. Teraz do sieci wyciekły jego rendery prasowe, które ujawniają design urządzenia.

Niezawodny leakster Evan Blass (@evleaks) opublikował na Twitterze pierwszy render prasowy Galaxy Tab A8 (2021). Tablet ma podobno posiadać 10,4-calowy wyświetlacz IPS LCD, podobnie jak jego poprzednik. Posiada również płaskie boki, co wydaje się być ostatnim trendem projektowania tego typu sprzętu. Idąc przez poprzednie przecieki, Galaxy Tab A8 (2021) będzie miał także pojedynczy aparat z tyłu, metalowy korpus, gniazdo słuchawkowe i port USB-C.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [6.12.2021]
  • Aż cztery warianty Galaxy Tab S8? Oto plan Samsunga!
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [2.12.2021]

Idąc przez testy Geekbench, Galaxy Tab A8 (2021) będzie wyposażony w procesor UNISOC Tiger T618, 3 GB pamięci RAM i Android 11. Tablet będzie posiadał 32 GB lub 64 GB pamięci masowej (w zależności od wybranego wariantu), a także gniazdo kart microSD. Ujawniono również, że tablet posiada Bluetooth 5.2.

Czy procesor UNISOC jest szybszy niż Snapdragon 662 w Galaxy Tab A7. Poprzednik Galaxy Tab A8 został wprowadzony na rynek we wrześniu 2020 roku, a więc od jego premiery minął już ponad rok. Oczekujemy, że Samsung ogłosi Galaxy Tab A8 (2021) w ciągu najbliższych kilku miesięcy.