Oto MIUI 12 - najnowsza nakładka od Xiaomi

Ciaomi prezentuje MIUI 12 i zdradza, kiedy pierwsze urządzenia otrzymają aktualizację oprogramowania.

Xiaomi narzuciło sobie szybkie tempo. Nie wszystkie smartfony zostały już zaktualizowane do Androida 10 oraz MIUI 11, a producent prezentuje już kolejną wersję swojej nakładki graficznej.

Oto MIUI 12 - najnowsza nakładka od Xiaomi

Źródło: weibo.com

MIUI jest jedną z najbardziej rozbudowanych nakładek systemowych na Androida, które w znaczącym stopniu modyfikują wygląd oraz funkcjonalność systemu. Co ciekawe Xiaomi potrafi aktualizować starsze modele do najnowszej wersji nakładki nie zmieniać przy tym wersji systemu operacyjnego. Idealnym przykładem jest Redmi 4X pracujący pod kontrolą MIUI 11 i Androida 7.1.2 Nougat.

Wszyscy fani Xiaomi z pewnością ucieszą się, że już nie długo na rynku zadebiutuje kolejna wersja MIUI.

Producent oficjalnie potwierdził, że pracuje nad dwunastą już odsłoną swojej nakładki graficznej na Androida.

Xiaomi jest jednym z nielicznych producentów, którzy oddzielają aktualizacje systemu operacyjnego od aktualizacji nakładki graficznej. Dzięki temu rozwiązaniu większa ilość sprzętu może pracować pod kontrolą najnowszej wersji MIUI. Nie inaczej będzie tym razem.

Chińczycy ogłosili właśnie, że MIUI 12 faktycznie istnieje, a w sieci pojawiła się fotografia przedstawiająca logotyp najnowszej nakładki. W chwili obecnej nie znamy żadnych szczegółów odnośnie MIUI 12. Nie wiemy także, jakie nowe funkcje zostaną zaimplementowane w kolejnej wersji MIUI.

Xiaomi potwierdziło jedynie, że nakładka MIUI 12 trafi na pierwsze urządzenia przed końcem 2020 roku. Jest to dla firmy szczególnie ważny rok, ponieważ dokładnie 10 lat temu powstało Xiaomi, które w ciągu zaledwie kilku lat zamieniło się w giganta technologicznego mającego ogromne udziały w rynku.

Źródło: gizchina.com