Oto, co o przejęciu Nokii mówi Steve Ballmer (wideo)

Microsoft poinformował dzisiaj o przejęciu Nokia Devices & Services. Zapraszamy do obejrzenia przemówienia Steve'a Ballmera.

Od kiedy 2,5 roku temu Microsoft nawiązał współpracę z Nokią, w sprzedaży pojawiło się kilka interesujących modeli smartfonów z rodziny Lumia pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 8. Niestety wbrew oczekiwaniom obu firm nie tylko nie zawojowały one rynku, ale zajmują na nim wręcz marginalną pozycję.

Dwa lata temu w Internecie zaczęły się pojawiać spekulacje, z których wynikało, że Microsoft zamierza kupić Nokię. Informacja ta wystarczyła, aby taniejące we wcześniejszych miesiącach akcje fińskiej firmy podrożały z dnia na dzień o 17 procent.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Nokia G42 nawiązuje do dobrych tradycji. Powracają telefony, które naprawicie samodzielnie

Jak wiemy do oczekiwanego rychłego przejęcia Nokii nie doszło. W połowie czerwca tego roku spekulacje na ten temat znów jednak rozgorzały. The Wall Street Journal opierając się na swoich dobrze poinformowanych źródłach donosił bowiem, że obie firmy prowadziły od początku czerwca rozmowy dotyczące zakupu Nokii, które zostały jednak przerwane i najprawdopodobniej nie będą kontynuowane.

Dzisiaj wiemy już, że tak się nie stało. Microsoft poinformował bowiem o przejęciu działu Nokia Devices & Services oraz pakietu patentów za sumę blisko 5,5 miliarda euro. Zapraszam do obejrzenia przemówienia Steve'a Ballmera, w którym wypowiada się on na temat tego ważnego dla całego rynku mobilnego wydarzenia:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: