Oto iPhone 14 Plus! To wielki iPhone, ale czy też wielka zmiana?

Apple w końcu zaprezentowało swój najnowszy iPhone - iPhone 14 Plus! Po raz pierwszy podstawowa wersja iPhone'a będzie dostępna także w wersji z naprawdę dużym ekranem. Oto jak będzie wyglądał największy zwykły iPhone 14.


Po dwóch latach prób z wersją mini swojego iPhone'a, w tym roku Apple zrezygnowało z tego pomysłu. Mimo wielu fanów małych telefonów okazało się, że sprzedaż tego wariantu nie była najlepsza. Ze względu na to w tym roku firma przygotowała coś nowego i poszła w zupełnie przeciwnym kierunku. Mały iPhone został zastąpiony przez ogromną wersję, która w końcu zaspokoi potrzeby osób oczekujących dużego ekranu, ale nie chcących płacić więcej za funkcjonalność wersji Pro. Tak właśnie narodził się iPhone 14 Plus.

Oto iPhone 14 Plus! To wielki iPhone, ale czy też wielka zmiana?

Konferencja Far Out już za nami, a wraz z nią prezentacja najnowszych modeli iPhone'ów (i nie tylko). Oto wszystko, co powinniście wiedzieć o iPhonie 14 Plus:

iPhone 14 Plus - wygląd

Z zewnątrz iPhone 14 Plus nie różni się specjalnie od swoich poprzedników. Jednak zauważalnym wyróżnikiem jest jego rozmiar - jest to bardzo duży telefon o ekranie 6,7". Bryła telefonu nadal charakteryzuje się ostrymi kątami i płaskim tyłem, przodem oraz ramkami.

Zobacz również:

W tym roku iPhone 14 Plus dostępny będzie w 5 kolorach: czerwonym, księżycowa poświata, północ, fioletowym i niebieskim.

Z tyłu telefonu zobaczymy 2 aparaty ułożone na skos. Z kolei z przodu, podobnie jak u poprzedników, przywita na notch o rozmiarach takich samych jak w iPhonie 13.

iPhone 14 Plus - specyfikacja

Oto iPhone 14 Plus! To wielki iPhone, ale czy też wielka zmiana?

Aparat

Aparat w iPhonie 14 Plus zostanie wyposażony w nową matrycę w głownym aparacie, która jest większa, dzięki czemu jest w stanie zbierać więcej światła. Obiektyw ma też szerszą przesłonę, dzięki czemu jest w stanie jeszcze lepiej robić zdjęcia w gorszym świetle.

Co więcej, Apple dodało też Photonic Engine, dzięki któremu kolory na zdjęciach będą o wiele bardziej żywe, a wszystkie aparaty świetnie spiszą się w każdych warunkach - nawet najbardziej zaciemnionych miejscach.

Ekran

iPhone 14 Plus zostanie wyposażony w duży ekran o przekątnej 6,7". Dzięki temu oglądanie na nim filmów czy zdjęć, a nawet o wiele lepsze czytanie tekstu.

Oto iPhone 14 Plus! To wielki iPhone, ale czy też wielka zmiana?

Podzespoły

iPhone 14 Plus będzie miał nowy system chłodzenia, dzięki któremu jego procesor będzie mógł jeszcze lepiej wykorzystać swój potencjał.

A15 w iPhonie 14 Plus będzie wyposażony w lepszy układ graficzny, który będzie o 18% szybszy od tego samego modelu procesora w iPhonie 13.

Co ciekawe, nowy iPhone 14 Plus nie ma miejsca na kartę SIM - obsługuje tylko eSIM.

Dużą zmianą będzie także moduł komunikacji satelitarnej, który został wprowadzony do iPhone'a 14 Plus. Oczywiście takie połączenie będzie możliwe tylko w przypadku połączeń alarmowych - jednak umożliwi wykonanie połaczenia SOS nawet bez dostępu do sieci komórkowej. Takie wysyłanie będzie możłiwe za darmo przez pierwsze dwa lata dla iPhone'a 14.

Oto iPhone 14 Plus! To wielki iPhone, ale czy też wielka zmiana?

W telefonie dostępny jest także czujnik wykrywania kolizji, dostępny też w Apple Watchu.

Pamięć

iPhone 14 Plus będzie dostępny z 6 GB pamięci RAM. Będzie można go kupić w trzech wariantach pamięci wewnętrznej: 128 GB, 256 GB oraz 512 GB.

iPhone 14 Plus - cena

iPhone 14 Max będzie drugim najtańszym telefonem w 14. generacji iPhone'ów - zaraz za podstawową czternastką. Podstawowy model z pamięcią 128 GB kupimy już za 5899 zł. Za miejsce na dane powiększone do 256 GB trzeba będzie zapłacić 6599 zł, a najwyższy wariant 512 GB kosztuje już 7899 zł.

iPhone 14 Plus - premiera

Mimo dzisiejszej premiery, iPhone 14 Plus nie trafi od razu na półki sklepowe. Co prawda już od 9 września zacznie się możliwość przedpremierowego zamówienia telefonów, jednak pierwsze sztuki dotrą do nas dopiero w dniu rynkowej premiery, która została zapowiedziana na 7 października. Do tego czasu mamy czas na decyzję, który z modeli najnowszego iPhone'a jest dla nas najlepszy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: