Oto miasta, które mają najszybszą sieć 5G na świecie - wyniki mogą zaskoczyć!

Większość miast z najszybszą siecią 5G znajduje się w Azji i Europie, Stany Zjednoczone nie weszły nawet na listę TOP 10!

Możecie wierzyć lub nie, ale 5G nadchodzi. Podczas gdy prędkości w Stanach Zjednoczonych nadal pozostają w tyle, wiele krajów w Europie i Azji cieszy się szybszym pobieraniem danych dzięki nowej technologii. Być może już wiesz, że kraje z najszybszymi prędkościami to Arabia Saudyjska i Korea Południowa, ale co z poszczególnymi miastami?

Firma Opensignal, zajmująca się analizą rynku mobilnego, opublikowała swoją analizę rzeczywistych danych 5G i określiła najwyższe prędkości sieci na świecie. Pomiary we wszystkich pasmach częstotliwości w połowie kwietnia wykazały, że Jeonju, 16. największe miasto w Korei Południowej, ma najszybszą prędkość sieci 5G ze wszystkich miast. Mieszkańcy mogą cieszyć się średnią prędkością pobierania wynoszącą 415,6 Mb/s, czyli o 15% szybszą niż średnia prędkość w kraju.

Zobacz również:

  • iPhone 15 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [22.03.2023]
  • 9 sposobów na ochronę tożsamości online
  • Netflix - premiery w tym tygodniu (20.06 - 26.06)
Oto miasta, które mają najszybszą sieć 5G na świecie - wyniki mogą zaskoczyć!

Drugie miejsce zajęło Hsinchu City na Tajwanie, które może pochwalić się prędkością pobierania 360,1Mb/s. Rijad, stolica Arabii Saudyjskiej, zamyka pierwszą trójkę z prędkością pobierania wynoszącą średnio 317,3 Mb/s. Pozostałe miasta w pierwszej dziesiątce to europejskie Barcelona, Dublin i Zurych, a także Calgary, Dubaj, Melbourne i Tokio.

Podczas pomiaru prędkości wysyłania i pobierania, jak również wideo, gier i połączeń głosowych, Stany Zjednoczone nie pojawiły się wśród liderów.

Zobacz również: Dlaczego zakochaliśmy się w Galaxy S21 Ultra 5G

Chcesz dołączyć do użytkowników 5G? Poniżej sprawdzisz cenę najtańszego smartfona, który Ci to umożliwi!