Oto najciekawszy design smartfona, jaki zobaczycie przez najbliższy rok! OnePlus 11 zaskakuje na targach MWC 2023

Popularna marka pokazała unikalny koncept, który przyciąga zarówno estetycznymi walorami, jak i praktycznym zastosowaniem.

Źródło: OnePlus

OnePlus 11 zadebiutował w lutym 2023 roku. Urządzenie jest więc jednym z najnowszych, topowych flagowców, które trafiły w ostatnim czasie na rynek. Model oznaczony numerem 11 ma być dla marki powrotem do korzeni, czyli czasów kiedy to OnePlus tworzył świetne smartfony w konkurencyjnych cenach. Producent zdecydował się również na przywrócenie specjalnego przycisku funkcyjnego - tzw. Alert Slidera - który kojarzony był z urządzeniami marki OnePlus.

Na tegorocznych targach MWC 2023, które rozpoczęły się 27 lutego, pokazany został unikalny koncept, który przedstawia niespotykany dotąd w branży mobile design. Pomysł OnePluse'a polega na wyposażeniu swojego najnowszego flagowca w chłodzenie cieczą oraz wykorzystanie tego elementu także w celach estetycznych. Plecki smartfona są więc częściowo przezroczyste, dzięki czemu możemy obserwować specjalny płyn chłodzący.

Zobacz również:

  • 4 najładniejsze smartfony, które zadebiutowały w 2023 roku
  • OnePlus Ace 2 Pro coraz bliżej premiery! Przygotuj się na kolejnego świetnego średniopółkowca
Smartfon OnePlus 11.

Źródło: XDA.com

Od strony praktycznej rozwiązanie pozwala na schłodzenie temperatury urządzenia o 2.1°C, co ma skutkować poprawą ilości klatek na sekundę o około 3-4 FPS-y w grach mobilnych. Koncept umożliwia także obniżenie temperatury podczas ładowania urządzenia o 1.6°C. Według producenta przekłada się to na skrócenie czasu ładowania o około 30/45 sekund.

Smartfon OnePlus 11.

Źródło: XDA.com

OnePlus 11 trafił już do naszej redakcji na testy, a jego pełnej recenzji możecie się spodziewać wkrótce. Moje pierwsze wrażenia na temat smartfona są bardzo pozytywne - flagowiec nie tylko działa bardzo szybko, ale i nie ma żadnych problemów z przegrzewaniem. Podoba mi się również tryb portretowy, który znajdziemy w funkcjach aparatu. Cena urządzenia, w najtańszym wariancie przedstawia się obecnie następująco:

OnePlus 11 8/128 GB

  • Cena: 4199 zł / Link.

Kwota jest wyraźnie konkurencyjna do podstawowego modelu Galaxy S23, który w tej samej konfiguracji kosztuje o 400 zł więcej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: