Oto nowe ThinkPad'y - właśnie wyciekły wszystkie modele na 2020 rok

W sieci pojawiły się informacje o wszystkich komputerach z rodziny ThinkPad, jakie pojawią się na rynku w tym roku.

Lenovo od dłuższego czasu przygotowuje się do prezentacji nowych komputerów z biznesowej serii ThinkPad na 2020 rok. Mimo, iż mamy już maj to w sklepach nadal w większości znajdziemy modele z 2019 roku. Na szczęście taki stan rzeczy nie powinien trwać długo.

Oto nowe ThinkPad'y - właśnie wyciekły wszystkie modele na 2020 rok

Źródło: lenovo.com

Do sieci wyciekła właśnie mapa drogowa, która informuje o wszystkich nadchodzących w 2020 roku premierach.

Część modeli naniesionych na mapę drogową zostało już zaprezentowanych, ale znajdziemy na niej również kilka interesujących szczegółów. Na przykład na rynku pojawią się komputery z niezaprezentowanymi jeszcze układami Intel Tiger Lake produkowanymi w 10 nm procesie technologicznym. Pierwsze ThinkPad'y z tymi procesorami trafią na rynek jeszcze pod koniec 2020 roku.

Mapa drogowa, która wyciekła właśnie do sieci pochodzi z Niemiec i zawiera informacje o wszystkich nowych produktach z rodziny ThinkPad. Niestety nie możemy liczyć na szczegóły dotyczące dokładnej specyfikacji technicznej.

Lenovo odświeży swoje stacje robocze ThinkPad P. Na rynku pojawią się komputery w dwóch rozmiarach - P15 z 15 calową matrycą oraz P17 z 17 calową matrycą. Komputery te będą bezpośrednimi następcami ThinkPad'a P53 i P73.

Na rynku pojawi się także tańsza stacja robocza ThinkPad P15v. Model ten pojawi się również w sprzedaży jako ThinkPad T15p. Oba komputery różnić się będą od siebie zastosowanym układem graficznym.

Wszystkie wyżej wymienione komputery oraz ThinkPad X1 Extreme Gen 3 korzystać będą z procesorów Intel Comet Lake H. Lenovo nie zaoferuje odpowiedników z procesorem AMD Ryzen.

Ciekawie zapowiada się końcówka 2020 roku. Poza ThinkPad P Lenovo ma zamiar wprowadzić na rynek nowe ultramobilne konstrukcje - ThinkPad X1 Titanium, ThinkPad X1 Nano oraz ThinkPad X12. Jeden z tych komputerów będzie bezpośrednim konkurentem dla Surface Duo. Wszystkie modele z rodziny ThinkPad X korzystać będą z układów Intel Core Tiger Lake. Procesory te wykorzystują ulepszony, 10 nm proces technologiczny.

Sprawdź, ile kosztuje Lenovo ThinkPad X1 Carbon.

Źródło: notebookcheck.net