Oto nowe funkcje Androida, które dostaniesz w wakacje!

Google przedstawiło listę nowych funkcji, które pojawia się w Androidzie w wakacje 2021 roku. Co ważne z nowych rozwiązań skorzystamy również na starszych wydaniach zielonego robocika.

Google ogłosiło właśnie nowe funkcje w systemie operacyjnym Android, które pojawia się u większości użytkowników w wakacje 2021 roku. Co ważne wprowadzenie nowych rozwiązań jest niezależne od debiutu systemu operacyjnego Android 12. Aby skorzystać z nowych opcji nie potrzebujemy aktualizacji do nadchodzącej wersji Androida.

Logo Androida

Logo Androida

Jakie nowości przygotowało dla nas Google?

Jedną z funkcji jest globalna dostępność rozwiązania Android Earthquake Alerts System. System ten pozwala na chwilę przed trzęsieniem ziemi poinformować o tym użytkownika, aby ten zdążył schować się w bezpiecznym miejscu. Opcja ta raczej nie przyda się w Polsce, i lepiej, żebyśmy nie musieli korzystać z niej również za granicą.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [23.07.2021]
  • Oppo rewolucjonizuje technologię szybkiego ładowania
  • Horror "Nope" podbija popularność w Ameryce - o co chodzi?

Android Earthquake Alerts System zadziała w Nowej Zelandii, Grecji, Turcji, na Filipinach, w Kazachstanie, Republice Kirgiskiej, Tadżykistanie, Turkmenistanie i Uzbekistanie.

Google udostępni również opcję dodawania gwiazdek i tagowania najważniejszych konwersacji w aplikacji Wiadomości. Co istotne tagować można również poszczególne wiadomości w czacie, które zawierają istotne dla nas informacje. Rozwiązanie to udostępniane jest niezależnie od szyfrowania end-to-end, które jest już dostępne.

Wyszukiwarkowy gigant wprowadzi również kontekstowe podpowiadanie odpowiednik ikonek Emoji. Niestety rozwiązanie to działać będzie jedynie w klawiaturze Gboard ze słownikiem ustawionym na język angielski, hiszpański lub portugalski. Do działania wymagana jest również obecność Androida 6.0 lub nowszego.

W niedalekiej przyszłości użytkownicy Androida będą mogli otwierać wybrane aplikacji i zlecać im wykonanie określonych zadań z wykorzystaniem asystenta Google.

Osoby niepełnosprawne otrzymają funkcję Voice Access, która zostanie powiązana z opcją wykrywania spojrzenia. Oznacza to, że smartfon zareaguje na polecenia głosowe dopiero w momencie, gdy spojrzymy się na jego ekran.

Ostatnią nowością są zmiany w Android Auto. Pojawią się większe opcje personalizacji, tryb ciemny i możliwość przewijania tekstu.

Źródło: phonearena.com