Oto roboty, które zadebiutują na CES 2020

Na targach w Las Vegas pojawi się sporo robotów. Przedstawiamy najciekawsze z nich.

Tegoroczne targi Consumer Electronics Show 2020 rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu. Podczas kilkudniowego wydarzenia zobaczymy ponad 4500 wystawców. Większość z nich zaprezentuje nowy sprzęt. Na CES 2020 pojawią się także roboty. Z roku na rok na wszystkich wystawach technologicznych prezentowana jest coraz większa ilość robotów, których możliwości już dziś mogą przerażać.

Oto roboty, które zadebiutują na CES 2020

Źródło: ces.tech

W ciągu ostatniej dekady technologia rozwinęła się bardzo dynamicznie, a wraz z nią na rynku pojawiły się tańsze, lepsze i ciekawsze roboty wykorzystujące sztuczną inteligencję. Na targach zobaczymy z pewnością dziesiątki, jak nie setki nowych modeli.

Pewnikiem jest, że na targach pojawi się nowa wersja robota sprzątającego Roomba. Nie zabraknie również Forpheus'a firmy Omron. Robot ten od dwóch lat gra na targach CES z przeciwnikami w pingponga.

Firma Seattle Picnic, która obsługiwać będzie catering na targach Consumer Electronics Show wykorzysta robota własnej roboty, który odpowiedzialny będzie za przygotowanie pizzy. Może on wyprodukować do 300 12 calowych pizz, z których każda składać się będzie z innych składników. Robot na codzień stacjonuje w T-Mobile Park w Seattle. W przyszłości różnego rodzaju wariacje tego urządzenia będą w stanie tworzyć inne dania takie, jak kanapki, sałatki, tortille i inne.

Jednym z ciekawszych robotów będzie robot-pies. Na targach CES spodziewamy się zobaczyć kilka takich urządzeń. Najbardziej znane firmy, które posiadają w swoim portfolio tego typu produkty to Sony oraz Aibo. Bardzo możliwe, że na targach pojawi się także Tombot - robot przypominający labradora, który przeznaczony jest dla seniorów z demencją.

Oprócz robotów-zwierzaków na targach pojawi się sporo robotów, które służyć mają prawdziwym zwierzętom. Mowa między innymi o inteligentnej kuwecie dla kotów LavvieBot.

W trakcie trwania całej imprezy obędzie się również wiele paneli dyskusyjnych, które poruszą tematykę zastosowania robotów w życiu codziennym oraz kierunek ich rozwoju.

Źródło: cnet.com