Oto tanie gadżety i urządzenia Smart Home z AliExpress, które powinieneś mieć w swoim domu [26.08.2022]

Technologiczne gadżety otaczają nas niemal codziennie. Inteligentny dom stał się swego rodzaju synonimem nowoczesności, którą ostatnimi czasy - ciężko dogonić. Choć urządzenia przybierają postać innowacji, wcale nie muszą kosztować nas majątek. Oto przegląd tanich produktów Smart Home na AliExpress!

Źródło: Adobe Stock/standret

Smart Home AliExpress - tych gadżetów taniej nie znajdziesz

Inteligentny dom nieustannie zyskuje popularność i sympatię, a na rynku pojawiają się produkty w coraz bardziej przystępnych cenach. Poza komfortem i wygodą, mogą również zwiększać bezpieczeństwo - domowników, jak i zwierząt. Dziś wzięliśmy pod lupę ofertę platformy AliExpress w poszukiwaniu urządzeń i gadżetów z zakresu Smart Home. Tanie i praktyczne rozwiązania nie nadszarpną twojego budżetu, a ponadto pozwolą unowocześnić dom. Sprawdź, co warto kupić w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Przełącznik z kontaktem

Przełącznik z kontaktem

Przedstawiamy 2 w 1, a mianowicie - gniazdko przeznaczone do urządzeń Smart Home i przełącznik sterujący oświetleniem. Komunikacja odbywa się poprzez WiFi 2.4GHz, a gdy mowa o sterowaniu - gadżet jest kompatybilny zarówno z systemem Android jak i iOS. Poza dedykowaną aplikacją na smartfona, mamy możliwość wydawania komend również poprzez asystenta głosowego. Funkcja timera i automatycznego wyłączania światła może dodatkowo pomóc w domowych oszczędnościach.

Zobacz również:

Przejdź do oferty

Nest Mini 2

Nest Mini 2

Ulubiona muzyka może towarzyszyć nam w każdym pomieszczeniu domu, umożliwia to m.in. Nest Mini 2. Inteligentny głośnik łączy się za pomocą Bluetooth 5.0 lub Wi-Fi i jest kompatybilny z systemem iOS oraz Android. Jeśli jest Ci znany Asystent Google - jego możliwości w pełni wykorzystasz z Nest Mini 2.

Przejdź do oferty

Kamera Lenovo

Kamera Lenovo

Inteligentna kamera firmy Lenovo rejestruje obraz w jakości HD, dostęp do rzeczywistego podglądu jest możliwy bezpośrednio poprzez dedykowaną aplikację na smartfona. Ponadto, umożliwia humanoidalne wykrywanie ruchu co zwiększa bezpieczeństwo. Obraca się o 355 stopni w poziomie i 90 stopni w pionie, tak więc zakres nadzoru jest niemal całkowity.

Przejdź do oferty

Lampa obręczowa

Lampa obręczowa

Główną funkcją lamp jest dogodne oświetlenie przestrzeni, jednak producenci coraz częściej stawiają również na nieprzeciętny, przyciągający wzrok - design. Powyższy model przypomina obręcz, światło wydobywa się od wewnątrz lampy (moc 10W). Funkcjonuje w trzech trybach, a mianowicie - zimnym, ciepłym oraz naturalnym. Możliwe jest dopasowanie barwy i jasności do rytmu muzyki.

Przejdź do oferty

Lampa sufitowa

Lampa sufitowa

Odpowiednie oświetlenie w domu jest niezwykle ważne. Jeśli zdarza Ci się zapomnieć o wyłączeniu lampy lub chcesz mieć dostęp do sterowania zdalnego, pora postawić na lampę z kategorii Smart Home. Smukły model łączy się za pośrednictwem Bluetooth 4.0 - poza kombinacjami świetlnymi, może również odtwarzać muzykę. Sterowanie odbywa się poprzez aplikację Tuya lub Smart Life.

Przejdź do oferty

Panel sterowania

Panel sterowania

Za pomocą pilota zdalnego sterowania możemy m.in. uzbroić w alarm dom podczas nieobecności, a także włączyć system SOS w razie szczególnych przypadków (wysyła również informację do bliskich). Pilot jest zasilany baterią CR2032, a mierzy zaledwie 6,2 × 3 × 1,4 cm, dzięki czemu jest poręczny i kompaktowy.

Przejdź do oferty

Czujnik wycieku wody

Czujnik wycieku wody

Nawet w najbardziej nowoczesnych domach dochodzi do nieprzewidzianych niespodzianek związanych z nieszczelnością, powodzią lub przeciekaniem. Jeśli chcesz być spokojny o swoje mieszkanie, sprawdź jak działa czujnik wody. Gdy urządzenie wykryje niepożądany wyciek, automatycznie załącza alarm o głośności sięgającej 110 dB oraz wysyła powiadomienie w dedykowanej aplikacji. Stałe nadzorowanie jest szczególnie pomocne podczas dłuższych nieobecności.

Przejdź do oferty

KERUI WP71 alarm z czujnikiem

KERUI WP71

Przykre wydarzenia związane z możliwym pojawieniem się złodzieja mogą zdarzyć się w każdej okolicy. Aby zapewnić sobie najwyższe bezpieczeństwo, warto zastanowić się nad alarmem domowy. Gadżet jest wyposażony w czujnik kontaktowy i czujnik ruchu PIR. Pozwala na wykrycie niepożądanych ruchów, włamywaczy ale i również uruchomienie systemu alarmowego przez domownika. Wszelkie powiadomienia lub sterowanie może odbywać się poprzez aplikację Tuya. Alarm generujący hałas na poziomie 120 dB jest kompatybilny z asystentami głosowymi.

Przejdź do oferty

Youpin Robot sprzątający

Youpin Robot sprzątający

Producenci niemal zrewolucjonizowali proces sprzątania, a efektem tego są inteligentne roboty. Youpin posiada czujnik antykolizyjny oraz zapobiegający upadkowi z wysokości, jest zdolny do odkurzania, jak i mopowania. Spełni swoje zadanie na każdej powierzchni, a całkowite naładowanie urządzenia pozwala na około 90 - 120 minut pracy. Jest to robot wpasowujący się w idee Smart Home - sterowanie odbywa się poprzez aplikację Tuya lub asystenta głosowego.

Przejdź do oferty

Projektor światła

Projektor oświetleniowy

Oświetlenie może wnieść do naszego mieszkania wyjątkowy nastrój i klimat. Projektor oświetleniowy umożliwia regulację wykorzystując 16 milionów kolorów, które tworzą niecodzienne kombinacje. Sterowanie możliwe jest poprzez aplikację Tuya, Alexa i Google Home Assistant. Dodatkowo, gadżet posiada timer i jest w pełni bezprzewodowy - łączy się za pomocą Wi-Fi 2.4G 1T1R.

Przejdź do oferty

Dzwonek z kamerą

Dzwonek z kamerą

Wideodomofon zapewnia naszym domownikom zwiększone bezpieczeństwo. Dostęp do obrazu osób, które znajdują się pod drzwiami pozwala na uniknięcie kradzieży oraz wielu nieprzyjaznych wizyt. Działanie umożliwia łączność z WiFi 2.4G oraz aplikacja Aiwit - umożliwia ona dostęp do rzeczywistego obrazu nagrywanego przez dzwonek. Dwukierunkowy dźwięk umożliwia rozmowę przez domofon.

Przejdź do oferty

Robot do mycia szyb

Robot do mycia szyb

Mycie szyb w domu nie jest lubianym zajęciem, jednak koniecznym - producenci pomyśleli o rozwiązaniu tego problemu. Myjka do szyb pozwala na oczyszczenie szklanych powierzchni bez naszego udziału. Moc ssania wynosi aż 5600 PA, do naszej dyspozycji oddano trzy tryby pracy urządzenia. Zabezpieczenia uniemożliwiają upadek robota, tak więc jest on bezpieczny w użyciu. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem dołączonego pilota.

Przejdź do oferty

Detektor jakości powietrza

Detektor jakości powietrza

Wykrywanie szkodliwych związków w domu może skutecznie chronić nasze zdrowie. Detektor monitoruje m.in. CO2, Formaldehyd, VOC oraz temperaturę powietrza. Dostęp do wszelkich danych jest możliwy poprzez dedykowaną aplikację. Gdy poziom związków jest zbyt wysoki, następuje automatyczne włączenie urządzeń oczyszczających/wentylujących powietrze (o ile takowe posiadamy).

Przejdź do oferty

Kamera domowa

Kamera domowa

Całodobowy monitoring pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo oraz ustrzec się możliwych kradzieży. Obraz jest nagrywany w jakości 1080p, gdy kamera wykryje ruch - automatycznie podąża za obiektem dzięki możliwości rotacji. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem aplikacji Tuya Smart lub Smart Life APP. Dzięki temu, w każdej chwili możesz nadzorować to, co dzieje się w domu.

Przejdź do oferty

Pilot sterujący

Pilot sterujący

Ideą Smart Home jest sterowanie urządzeniami w formie zdalnej. Umożliwiają to m.in. gadżety takie jak kontrolery oraz piloty na podczerwień. W przypadku powyższego modelu, odbywa się to poprzez aplikację Tuya Smart - możliwa jest również asysta głosowa (Amazon Alexa, Google Home). Producent zaznacza, że akcesorium jest kompatybilne z ponad 4 tysiącami produktów.

Przejdź do oferty

Inteligentny wentylator

Inteligentny wentylator

Upały trwają w najlepsze, tak więc zachowanie odpowiedniej temperatury w domu bywa trudne. Xiaomi przedstawia model wentylatora Miijia Mi z funkcją sterowania poprzez aplikację Mi Home. Jest wyposażony w 7 łopatek, a sam nawiew dociera aż do 16 metrów. Urządzenie umożliwia regulacje prędkości na trzech poziomach wraz z trybem uśpienia. Wentylator jest dość cichy, ponieważ maksymalnie generuje hałas o natężeniu 37 dB.

Przejdź do oferty

Inteligetny zamek na odcisk palca

Inteligetny zamek na odcisk palca

Dobre zamki w naszym domu to podstawa bezpieczeństwa oraz prywatności. Inteligentny zamek wyposażono w łączność Wi-Fi, dzięki czemu może być obsługiwany z poziomu dedykowanej aplikacji. Wejście do domu jest możliwe również poprzez wpisanie stosownego kodu na panelu dotykowym, jak i odcisk linii papilarnych. Urządzenie jest odporne na zachlapania, tak więc może być umieszczone również na drzwiach wejściowych.

Przejdź do oferty

Lampa stojąca RGB

Lampa stojąca RGB

Wśród najczęściej kupowanych urządzeń Smart Home znajdują się m.in. rozmaite lampy. Zważając na możliwość zdalnego sterowania, dopasowywania barwy światła bez konieczności wstawania z wygodnego fotela - nie jest to duże zaskoczenie. Stojąca lampa RGB może być sterowana za pomocą pilota, panelu oraz dedykowanej aplikacji - działa za pośrednictwem Bluetooth. Urządzenie oferuje niemal niezliczoną ilość kombinacji kolorystycznych, a także możliwość przyciemniania od 1-100%.

Przejdź do oferty

Inteligentny przełącznik

Inteligentny przełącznik

Jeśli zdarza Ci się zapomnieć zgasić światła lub nie możesz oderwać się od pracy, aby oświetlić biuro lub pokój - rozwiązaniem może być inteligentny przełącznik. Urządzenie jest montowane na ścianie, funkcjami możemy sterować za pośrednictwem Tuya Smart lub Smart Life. Przełącznik jest obsługiwany przez Alice, Alexa i Google Home - wystarczy wydać komendę, aby światło zostało włączone/wyłączone.

Przejdź do oferty

Dzwonek do drzwi

Dzwonek do drzwi

Zdarzyło Ci się nie słyszeć dzwonka podczas prac w ogrodzie lub na piętrze? Powyższe urządzenie umożliwia dostrojenie głośności nawet do 85 dB - dźwięk dociera aż do 100 m. Inteligentny dzwonek do drzwi powiadomi Cię o wizytacji sąsiadów lub gości za pomocą smartfona i dedykowanej aplikacji.

Przejdź do oferty

Czujnik otwartych drzwi/okien

Czujnik otwartych drzwi/okien

Nierzadko zdarza nam się nie domykać drzwi, które wraz z podmuchem wiatru są gratką dla złodzieja. Pomocny może okazać się czujnik kontrolujący otwieranie drzwi i okien w mieszkaniu. W trakcie jakichkolwiek niepożądanych działań, otrzymamy stosowny alarm z poziomu aplikacji na smartfona. Jest to szczególne pomocne również w domach z małymi dziećmi.

Przejdź do oferty

Czujnik temperatury i wilgotności

Czujnik temperatury i wilgotności

Zachowanie prawidłowych parametrów w mieszkaniu jest priorytetem. Temperatura oraz stopień zawilgocenia wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie, a nawet przechowywanie żywności i niszczenie mebli. Inteligentny czujnik stale monitoruje dane, które możemy znaleźć w aplikacji Tuya i Smart Life. Wystarczy dostęp do bramki ZigBee, aby móc korzystać z gadżetu.

Przejdź do oferty

Inteligentny termostat

Inteligentny termostat

Dostęp i kontrola wszystkich niezbędnych parametrów w jednym miejscu? Czytelny dotykowy ekran LCD pozwoli Ci zachować stałą kontrolę m.in. nad temperaturą oraz elektrycznym ogrzewaniem. Istnieje możliwość ustawień trybów automatycznych lub manualnych. Urządzenie jest kompatybilne z Yandex Alice, Amazon Alexa i Google Home oraz posiada zabezpieczenie przed dziećmi.

Przejdź do oferty

Inteligentne gniazdo 2 szt.

Inteligentne gniazdo 2 szt.

Aby móc w pełni nadzorować pracę urządzeń w mieszkaniu, warto wyposażyć się w inteligentne gniazdka. Pozwalają one na zdalne sterowanie zasilaniem z poziomu dedykowanej aplikacji, a nawet kontrolę nad obecnie podłączonymi urządzeniami (dostęp do energii). Gniazdko współpracuje z Google Home oraz Amazon Alexa.

Przejdź do oferty

Żarówka LED

Żarówka LED

Inteligentne oświetlenie to nie tylko lampy i listwy, ale również specjalne żarówki! Powyższy produkt o mocy 15 Watt, umożliwia dostosowywanie światła RGB w wielu kombinacjach kolorystycznych. Żarówka jest sterowana za pośrednictwem aplikacji - kompatybilna również m.in. z Amazon Alexa oraz Home Assistant.

Przejdź do oferty

Urządzenie sterujące roletami

Urządzenie sterujące roletami

Urządzenie sterujące to innymi słowy silnik pozwalający zautomatyzować system żaluzji, rolet i zasłon. Jeśli zdarzyło Ci się zapomnieć o ich zasłonięciu, nic nie stoi na przeszkodzie aby dokonać tego za pośrednictwem aplikacji Tuya. Gadżet łączy się za pośrednictwem Bluetooth - możliwe jest dostosowanie rolet na podstawie identyfikacji oświetlenia wewnątrz oraz ustanowienie harmonogramu.

Przejdź do oferty

Centrala sterująca

Centrala sterująca

Kontroluj urządzenia w swoim domu za pomocą Broadlink umożliwiającego podłączenia do Wi-Fi bez bramki. Centrala działa dzięki podczerwieni, zakres umożliwiający sterowanie to około 12 m. Urządzenie jest kompatybilne ze smartfonami z systemem Android oraz iOS, a dodatkowo współpracuje z Google Alexa.

Przejdź do oferty

Zawór termostatyczny

Zawór termostatyczny

Sterowanie grzejnikiem z poziomu aplikacji na smartfona staje się możliwe. Zawór umożliwia zarówno rzeczywistą zmianę stopnia ogrzewania, jak i ustawienie konkretnego harmonogramu. Do naszej dyspozycji jest 6-stopniowa regulacja. Urządzenie wyposażono w czytelny ekran LCD ukazujący obecne ustawienia - dla prawidłowego działania należy podłączyć gadżet do bramki ZigBee.

Przejdź do oferty

Zajrzyj również do: Lidl: tanie urządzenia Smart Home - co warto kupić?