Oto tanie gadżety i urządzenia Smart Home z AliExpress, które warto kupić [19.01.2023]

Technologiczne gadżety otaczają nas niemal codziennie. Inteligentny dom stał się swego rodzaju synonimem nowoczesności, którą ostatnimi czasy - ciężko dogonić. Choć urządzenia przybierają postać innowacji, wcale nie muszą kosztować nas majątek. Oto przegląd tanich produktów Smart Home na AliExpress!

Źródło: Adobe Stock/standret

Smart Home AliExpress

Inteligentny dom nieustannie zyskuje popularność i sympatię, a na rynku pojawiają się produkty w coraz bardziej przystępnych cenach. Poza komfortem i wygodą, mogą również zwiększać bezpieczeństwo - domowników, jak i zwierząt. Dziś wzięliśmy pod lupę ofertę platformy AliExpress w poszukiwaniu urządzeń i gadżetów z zakresu Smart Home. Tanie i praktyczne rozwiązania nie nadszarpną twojego budżetu, a ponadto pozwolą unowocześnić dom. Sprawdź, co warto kupić w wyjątkowo atrakcyjnych cenach!

Czujnik wycieku wody

Czujnik wycieku wody

Nawet w najbardziej nowoczesnych domach dochodzi do nieprzewidzianych niespodzianek związanych z nieszczelnością, powodzią lub przeciekaniem. Jeśli chcesz być spokojny o swoje mieszkanie, sprawdź jak działa czujnik wody. Gdy urządzenie wykryje niepożądany wyciek, automatycznie załącza alarm o głośności sięgającej 110 dB oraz wysyła powiadomienie w dedykowanej aplikacji. Stałe nadzorowanie jest szczególnie pomocne podczas dłuższych nieobecności.

Zobacz również:

Przejdź do oferty

Inteligetny zamek na odcisk palca

Inteligetny zamek na odcisk palca

Dobre zamki w naszym domu to podstawa bezpieczeństwa oraz prywatności. Inteligentny zamek wyposażono w łączność Wi-Fi, dzięki czemu może być obsługiwany z poziomu dedykowanej aplikacji. Wejście do domu jest możliwe również poprzez wpisanie stosownego kodu na panelu dotykowym, jak i odcisk linii papilarnych. Urządzenie jest odporne na zachlapania, tak więc może być umieszczone również na drzwiach wejściowych.

Przejdź do oferty

YI Dome Guard Camera

YI Dome Guard Camera

Technologia może znacząco wzmacniać bezpieczeństwo - nasze, jak i dzieci oraz zwierząt. Na myśl przychodzą nam niemal od razu kamery przeznaczone do montażu wewnątrz domu. Model rejestrujący obraz w jakości 1080p umożliwia rotację w 355 stopniach w poziomie i 84 stopniach w pionie (tak, aby uzyskać pełen obraz wnętrza). Alerty, jak i pogląd wideo możemy uzyskać za pomocą aplikacji mobilnej oraz panelu YI.

Przejdź do oferty

Inteligentny kosz na śmieci

Inteligentny kosz na śmieci

Może to brzmieć zabawnie, ale tak - to możliwe. Kosz posiada specjalny czujnik, który pozwala na automatyczne odkrywanie i zamykanie pokrywy, aby nie brudzić pojemnika, ani rąk. Może sprawdzić się w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą (tak, jak toaleta) - klasę wodoodporności producent określa na IPX5. Baterie mogą wystarczyć na około rok użytkowania.

Przejdź do oferty

Dzwonek z kamerą

Dzwonek z kamerą

Wideodomofon zapewnia naszym domownikom zwiększone bezpieczeństwo. Dostęp do obrazu osób, które znajdują się pod drzwiami pozwala na uniknięcie kradzieży oraz wielu nieprzyjaznych wizyt. Działanie umożliwia łączność z WiFi 2.4G oraz aplikacja Aiwit - umożliwia ona dostęp do rzeczywistego obrazu nagrywanego przez dzwonek. Dwukierunkowy dźwięk umożliwia rozmowę przez domofon.

Przejdź do oferty

Kamera domowa

Kamera domowa

Całodobowy monitoring pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo oraz ustrzec się możliwych kradzieży. Obraz jest nagrywany w jakości 1080p, gdy kamera wykryje ruch - automatycznie podąża za obiektem dzięki możliwości rotacji. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem aplikacji Tuya Smart lub Smart Life APP. Dzięki temu, w każdej chwili możesz nadzorować to, co dzieje się w domu.

Przejdź do oferty

Pilot sterujący

Pilot sterujący

Ideą Smart Home jest sterowanie urządzeniami w formie zdalnej. Umożliwiają to m.in. gadżety takie jak kontrolery oraz piloty na podczerwień. W przypadku powyższego modelu, odbywa się to poprzez aplikację Tuya Smart - możliwa jest również asysta głosowa (Amazon Alexa, Google Home). Producent zaznacza, że akcesorium jest kompatybilne z ponad 4 tysiącami produktów.

Przejdź do oferty

Lampa stojąca RGB

Lampa stojąca RGB

Wśród najczęściej kupowanych urządzeń Smart Home znajdują się m.in. rozmaite lampy. Zważając na możliwość zdalnego sterowania, dopasowywania barwy światła bez konieczności wstawania z wygodnego fotela - nie jest to duże zaskoczenie. Stojąca lampa RGB może być sterowana za pomocą pilota, panelu oraz dedykowanej aplikacji - działa za pośrednictwem Bluetooth. Urządzenie oferuje niemal niezliczoną ilość kombinacji kolorystycznych, a także możliwość przyciemniania od 1-100%.

Przejdź do oferty

Lampa obręczowa

Lampa obręczowa

Główną funkcją lamp jest dogodne oświetlenie przestrzeni, jednak producenci coraz częściej stawiają również na nieprzeciętny, przyciągający wzrok - design. Powyższy model przypomina obręcz, światło wydobywa się od wewnątrz lampy (moc 10W). Funkcjonuje w trzech trybach, a mianowicie - zimnym, ciepłym oraz naturalnym. Możliwe jest dopasowanie barwy i jasności do rytmu muzyki.

Przejdź do oferty

Lampa sufitowa

Lampa sufitowa

Odpowiednie oświetlenie w domu jest niezwykle ważne. Jeśli zdarza Ci się zapomnieć o wyłączeniu lampy lub chcesz mieć dostęp do sterowania zdalnego, pora postawić na lampę z kategorii Smart Home. Smukły model łączy się za pośrednictwem Bluetooth 4.0 - poza kombinacjami świetlnymi, może również odtwarzać muzykę. Sterowanie odbywa się poprzez aplikację Tuya lub Smart Life.

Przejdź do oferty

Gadżety i urządzenia z AliExpress - czy warto?

Zakupy na platformie są znacznie bezpieczniejsze niż wcześniej. W serwisie znajdziemy oferty sprzedażowe również od samych producentów, co stanowi dodatkowy atut. Aby AliExpress nieustannie się rozwija - już teraz, możemy dokonać zakupów, które otrzymamy zaledwie za kilka dni. Nie ma konieczności kilkutygodniowego oczekiwania, do naszej dyspozycji oddane są również usługi kurierskie (w zależności od sprzedawcy). Niemniej, warto porównywać atrakcyjność ofert na tle konkurencji, ponieważ na aktualne ceny ma wpływ sam kurs walut. Czy warto zatem dokonywać zakupów na AliExpress? Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ przekrój asortymentu jest naprawdę spory. Warto śledzić na bieżąco ofertę, ponieważ nierzadko można znaleźć artykuły, które w Polsce dostępne są w o wiele wyższej cenie.

Zajrzyj również do: W Lidlu pojawiły się trzy sprzęty AGD Smart Home - tego jeszcze nie było!