Oto tańszy Galaxy Note 20 - niestety smartfon mocno rozczarowuje

Dzień po ogromnym wycieku na temat Galaxy Note 20 Ultra dowiadujemy się szczegółów na temat tańszej wersji Galaxy Note 20.

Wczoraj rano (22.07) informowaliśmy o ogromnym wycieku na temat Samsunga Galaxy Note 20 Ultra. Dziś WinFuture podzielił się z nami szczegółami na temat tańszego modelu Galaxy Note 20.

Czarny Galaxy Note 20
Źródło: Winfuture

Czarny Galaxy Note 20

Źródło: Winfuture

Bazowy model nie posiada kilku kluczowych funkcji, które pozwoliły Samsungowi na znaczną redukcję ceny. Wszystko wskazuje na to, że Galaxy Note 20 będzie Galaxy S20 na sterydach, a Galaxy Note 20 Ultra będzie odpowiednikiem dla Galaxy S20 Ultra. Brakuje pośredniego modelu z Plusem w nazwie.

Galaxy Note 20 będzie trochę mniejszy. Smartfon zaoferuje 6,7 calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED o rozdzielczości Full HD+ oraz z 60 Hz odświeżaniem. Oznacza to, że panel będzie gorszy, niż w Galaxy S20. Ekran będzie również zupełnie płaski, co dla niektórych użytkowników może mieć spore znacznie. Urządzenie nadal zaoferuje czytnik linii papilarnych w ekranie oraz wodoodporną obudowę z certyfikatem IP68.

Po raz pierwszy od lat Samsung Galaxy Note 20 zaoferuje obudowę wykonaną z plastiku. Samsung od lat nie oferował tego materiału w swoich flagowcach. To spory krok wstecz względem Galaxy Note 10.

Galaxy Note 20 zaoferuje wsparcie dla Dual-SIM oraz eSIM. Pojawi się również droższa wersja z obsługą sieci 5G.

Brązowy Galaxy Note 20
Źródło: Winfuture

Brązowy Galaxy Note 20

Źródło: Winfuture

Smartfon zasilany będzie akumulatorem o pojemności 4300 mAh z wsparciem dla szybkiego ładowania.

Bazowy Galaxy Note 20 zaoferuje aparaty znane z Galaxy S20/S20+. Możemy liczyć na 64 MP aparat do zdjęć z powiększeniem, 12 MP aparat ultraszerokokątny oraz 12 MP aparat główny. Zabraknie laserowego autofocusa, ale Samsung pozostawił możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 8K.

Wydajność będzie niemalże identyczna, jak w droższym Galaxy Note 20 Ultra. W europie pojawi się wariant z procesorem Samsung Exynos 990. Zmniejszono liczbę pamięci operacyjnej. wbudowanej pamięci masowej odpowiednio do 8 GB i 256 GB. Nie powinniśmy liczyć na czytnik kart pamięci.

Oficjalna premiera odbędzie się 5 sierpnia 2020 roku. W chwili obecnej nie znamy jeszcze ceny detalicznej.

Więcej informacji o Galaxy Note 20 znajdziesz w naszym artykule zbiorczym.

Sprawdź ile kosztuje Galaxy Note 10 Lite.

Źródło: androidauthority.com