Oto ulubione smartfony Polaków

Samsung Galaxy S4 był najczęściej wybieranym smartfonem w 2014 roku przez osoby korzystające ze sklepu internetowego Agito.pl. Początek 2015 roku należał do Nokii Lumii 535 Dual SIM.

Sklep internetowy Agito.pl opublikował interesujący raport podsumowujący sprzedaż telefonów ("zwykłe" telefony i smartfony) w 2014 roku i I kwartale 2015 roku.

Smartfony: 2014 r. i I kw. 2015 r.

Ranking TOP 10 najpopularniejszych smartfonów w 2014 roku został zdominowany przez sprzęt Samsunga:

Najpopularniejsze smartfony w Agito.pl

Najpopularniejsze smartfony w Agito.pl

Największym zainteresowaniem wśród Polaków cieszył się model Samsung Galaxy S4. Co interesujące, pierwszym smartfonem, który rozdzielił sprzęt Samsunga nie okazał się żaden model czołowych firm, lecz Pentagram Monster Dual Sim.

Skąd taka popularność smartfonów koreańskiego producenta w Polsce? Agito.pl zwraca uwagę na trzy elementy: liczne promocje, aktywność marketingowa, moda na Samsunga.

TOP 10 najpopularniejszych smartfonów w I kwartale 2015 roku przedstawia się następująco:

Najpopularniejsze smartfony wg Agito.pl

Najpopularniejsze smartfony wg Agito.pl

Liderem została Nokia Lumia 535 z Windows Phone. Swoją mocną pozycję zaznaczyła też firma Apple, a konkretnie iPhone 5S oraz smartfon z najwyższej półki, czyli Apple iPhone 6.

Telefony

Najlepiej sprzedającym się telefonem (czyli włączamy w to również smartfony) była w 2014 roku w sklepie Agito.pl Nokia Asha 302, która wyprzedziła smartfon Samsung Galaxy S4. Trzecie miejsce przypadło w udziale Nokii 1650 oraz Samsungowi C3322.

Podział na województwa

Sklep Agito.pl przygotował również poniższe dwie interesujące mapki przedstawiające najpopularniejsze smartfony w poszczególnych regionach Polski:

Najpopularniejsze  smartfony w wybranych regionach Polski

Najpopularniejsze smartfony w wybranych regionach Polski

Najpopularniejsze  smartfony w wybranych regionach Polski

Najpopularniejsze smartfony w wybranych regionach Polski

Jak widać, w 2014 roku "rządził" iPhone 5S, natomiast początek 2015 roku został zdominowany przez smartfony Samsunga.

"Czy drugi kwartał 2015 roku może wpłynąć na zmianę układu sił? Wydaje się, że tak. Na rynku pojawią się kolejne nowości w ofercie smartfonów, znacząco rośnie sprzedaż urządzeń marki LG i Sony Mobile. Nie możemy zapominać także o nieco mniej znanych markach, produktach dedykowanych konkretnym odbiorcom, czy nowej linii phabletów." - czytamy w podsumowaniu raportu Agito.pl.