Oto wszystkie modele iPhone'a 12 - przywitajcie notch'a i jedną zmianę

Do sieci wyciekły makiety poszczególnych modeli iPhone'a. Naszą uwagę przykuł jeden na pierwszy rzut oka nieistotny szczegół.

Do sieci trafił właśnie najnowszy raport, w którym zaprezentowano makiety 3D wszystkich modeli wchodzących w skład rodziny iPhone 12. Dzięki temu przeciekowi potwierdzają się plotki o wyglądzie zewnętrznym smartfonów.

Oto wszystkie modele iPhone'a 12 - przywitajcie notch'a i jedną zmianę

Źródło: macworld.com

Po dokładnym przyjrzeniu się widać jedną subtelną zmianę w konstrukcji smartfonów. Mowa o zmienionym położeniu tacki na kartę SIM. Według źródła modyfikacja ta była konieczna, aby zrobić miejsce dla anten sieci 5G.

Rodzina iPhone'a na 2019 roku posiada małe gniazdo na kartę Nano SIM umieszczone na prawym boku urządzenia poniżej przycisku zasilania. Makiety iPhone'ów 12, które zostały opublikowane przez Macotakara posiadają tackę na kartę SIM umieszczoną na lewym boku poniżej przycisków do regulacji głośności.

Oto wszystkie modele iPhone'a 12 - przywitajcie notch'a i jedną zmianę

Mówi się, że zmiana była konieczna, aby zrobić miejsce dla anteny 5G od Qualcomm'a. Informację tą potwierdza również Alibaba.

W chwili obecnej zdjęcia, które trafiły do sieci są pierwszymi, na których możemy dokładnie obejrzeć makiety każdego modelu z rodziny iPhone 12. W chwili obecnej nie wiemy jeszcze czy projekt nie ulegnie zmianie. Portal Macotakara nie chwali się, skąd pozyskano dostęp do fotografii.

Poza zmianą położenia tacki na kartę SIM urządzenia wyglądają dokładnie tak, jak sobie wyobrażaliśmy. Na rynku pojawi się bazowy iPhone 12 w wersji z 5,4 calowym oraz 6,1 calowym wyświetlaczem OLED, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max.

Tańsze modele podobnie, jak iPhone 12 zostały wyposażone w dwa aparaty. Droższe iPhone'y z dopiskiem Pro zaoferują trzeci obiektyw.

Oto wszystkie modele iPhone'a 12 - przywitajcie notch'a i jedną zmianę

Niestety makiety iPhone'a 12 nadal posiadają sporego notch'a, który towarzyszy smartfonom od Apple od czasu premiery iPhone'a X w 2017 roku. Ogólna konstrukcja urządzeń zgodnie z plotkami podobna jest do iPhone'a 4. Na pokładzie znalazło się także miejsce dla autorskiego portu do ładowania - Lightning.

Co ciekawe iPhone'y 12 mają być znacznie cieńsze od aktualnie sprzedawanych modeli. Mówi się, że grubość najnowszych modeli wynosić będzie 7,4 mm - tyle ile grubość iPhone'a 8.

Wszystkie najnowsze informacje o iPhone'ie 12 znajdziesz w tym tekście.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: techradar.com